Çarşamba , Ağustos 16 2017
Ana Sayfa / Tenis Öğreniyorum / Olmazsa Olmaz: Tenis Topu

Olmazsa Olmaz: Tenis Topu

Tenis topu oyununuza en çok etki eden faktörlerden biridir. Tenis topunuzun bütün standartlara uygun olduğunuzdan emin olmalısınız. İşte olması gereken özellikler;

  1. Topun dış yüzeyi muntazam olmalı ve beyaz veya sarı renkte olmalıdır. Eğer topun üzeri dikişli ise dikişler ipliksiz olmalıdır.
  2. Topun çapı 6.35 cm. ila 6.67 cm. arasında ve ağırlığı da 56.7 gr. ila 58.5 gr. arasında olmalıdır.
  3. Top, 254 cm. yükseklikten beton bir zemine bırakıldığında 135 cm. ila 147 cm. yüksekliğe zıplamalıdır.
  4. 8.165 kg.lık bir yük altında topun içeriye doğru deformasyonu (şekil değiştirmesi) 0.56 cm. ila 0.74 cm., aksi istikametteki deformasyonu da 0.89 cm. ile 1.08 cm. arasında olması gerekir. Bu iki deformasyon rakamı, topun üç ayrı eksenine tatbik edilen yük karşısında elde edilen ölçümlerin ortalaması olup iki ayrı ölçüm arasındaki farkın her defasında 1.08cm. den fazla olmaması gerekir.

Bu özelliklerin tamamına göz kararı dikkat edemeseniz bile oynamaya başlamadan önce mutlaka topu kontrol etmeli ve sizi kötü yönde etkilemeyeceğini görmelisiniz. Bir sonraki ”Tenis Öğreniyorum” konusunda daha birlikte olmak üzere..

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!

Ayrıca Bakın

Tenisinizi Geliştirecek Püf Noktalar #3

Tenis ipuçları ve püf noktaları serimize devam ediyoruz. Serinin üçüncü yazısında tenisinizi geliştirecek püf noktalarını sizinle paylaşmaya devam ediyoruz..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz