Pazar , Ağustos 20 2017
Ana Sayfa / Tenis Öğreniyorum / Olmazsa Olmaz: Tenis Topu

Olmazsa Olmaz: Tenis Topu

Tenis topu oyununuza en çok etki eden faktörlerden biridir. Tenis topunuzun bütün standartlara uygun olduğunuzdan emin olmalısınız. İşte olması gereken özellikler;

  1. Topun dış yüzeyi muntazam olmalı ve beyaz veya sarı renkte olmalıdır. Eğer topun üzeri dikişli ise dikişler ipliksiz olmalıdır.
  2. Topun çapı 6.35 cm. ila 6.67 cm. arasında ve ağırlığı da 56.7 gr. ila 58.5 gr. arasında olmalıdır.
  3. Top, 254 cm. yükseklikten beton bir zemine bırakıldığında 135 cm. ila 147 cm. yüksekliğe zıplamalıdır.
  4. 8.165 kg.lık bir yük altında topun içeriye doğru deformasyonu (şekil değiştirmesi) 0.56 cm. ila 0.74 cm., aksi istikametteki deformasyonu da 0.89 cm. ile 1.08 cm. arasında olması gerekir. Bu iki deformasyon rakamı, topun üç ayrı eksenine tatbik edilen yük karşısında elde edilen ölçümlerin ortalaması olup iki ayrı ölçüm arasındaki farkın her defasında 1.08cm. den fazla olmaması gerekir.

Bu özelliklerin tamamına göz kararı dikkat edemeseniz bile oynamaya başlamadan önce mutlaka topu kontrol etmeli ve sizi kötü yönde etkilemeyeceğini görmelisiniz. Bir sonraki ”Tenis Öğreniyorum” konusunda daha birlikte olmak üzere..

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!

Latest posts by Editör (Hepsini Görün)

Ayrıca Bakın

Tenis Nasıl Oynanır? – Püf Noktalar

Tenis tüm dünyada oynanan eğlenceli bir spor. Bu yazımızda tenis nasıl oynanır, tenis için en önemli püf noktaları nelerdir onu işleyeceğiz..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz