Zverev, Eski 1 Numara İle Birleşti

20 yaşındaki Alman Alexander Zverev’in yeteneğini alın ve yeni koç Juan Ferrero’ya -40 yaşında tenisin bütün iyi ve kötü anlarını tecrübe etmiş- ekleyin. Çikolata ve fıstık ezmesinden sonra en iyi birleşme olacaktır..

Zverev’in 2017’deki yükselişi efsaneler kralı Roger Federer ve Rafel Nadal tarafından gölgede bırakıldı ancak turdaki 3. en çok kazanan oldu. Roma’da Novak Djokovic’i yendi ve kariyerinin en önemli galibiyetini alarak 10. sıraya yükseldi.


Nadal’ın Carlos Moya ile yaptığı partnerliğe benzer bir hareket. Ferrero da Fransa Açık şampiyonu oldu ve 1. sırayı 8 hafta elinde tuttu. Sakatlıkları onu yavaşlatmadan ve 2012’de emekliliğe zorlamadan önce Federer, jenerasyonun yetenekli genç oyuncularından biriydi.


Hızlı ayaklarının, acımasız gücünün, güçlü uzun vuruşlarının avantajı olarak Ferrero’nun toprak zemin oyunu sert zemine güzel dönüştü. Zverev büyük tenis ailesi kurumunu geliştirmeye çalışıyor bu yüzden çalışkan İspanyol’dan çok şey öğrenebilir.

“Sezon dışında çok fazla fiziksel antrenman yaptım.” dedi Zverev ATP dünya turunda. “Çok fazla egzersiz yaparak servislerimi, forehand, backhand ve daha birçok şeyi geliştirmeye çalıştım ancak fiziksel kısım muhtemelen geliştirmemin gerekli olduğu en zor kısımdı.”

Zverev ve Ferrero haftaya başlayacak olan Citi Kuzey Amerika Açık turnuvasında beraber çalışacaklar.

İçerik Hakkındaki Yorumlar

1 Yorum - "Zverev, Eski 1 Numara İle Birleşti"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback

[…] Haberin Devamı iyi Teniscim zverev […]