Wozniacki’den Sharapova’ya: Saygısızlık!

Indian Wells’te Sharapova hakkında açıklamalar yapan eski dünya 1 numarası Caroline Wozniacki, Sharapova hakkındaki kararın haksızlık olduğunu savundu..

Eski dünya 1 numarası Maria Sharapova 15 aylık doping yasağının ardından geri dönüyor ancak Stuttgart’ta oynayacağı turnuva tenis dünyası tarafından eleştiriliyor.

Sharapova’nın eleştirilmesinin sebebi ise Wild Card ile dahil edildiği turnuvanın doping yasağının bitmesinden iki gün önce başlıyor olması.

Konu hakkında BNP Paribas Open için Indian Wells’te bulunan Caroline Wozniacki önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Sharapova hakkında alınan bu kararın yani Sharapova’nın yasaklı olduğu bir dönemde başlayacak turnuvaya katılmasının bir problem olduğunu savundu.

–Yazı Devam Ediyor–

Wozniacki: ”Bence bu gerçekten çok düşündürücü. Onaylanan tenisçi turnuva haftasında hala yasaklı.” diyerek verilen yasakların tam günüyle uygulanması gerektiğini savundu.

Ayrıca: ”Bence bu diğer sporculara saygısızlık!” diyerek ciddi bir bir eleştiri de yapmış oldu.

Kadın tenisinin önemli isimlerinden biri olan Venus Williams ise Rus yıldızın geri dönmesiyle ilgili herhangi olumsuz bir açıklama yapmadan onu tekrar görmenin güzel olduğunu belirtmişti.

Wozniacki ise sözlerine şu şekilde devam etti: ”Onun geri dönmesi gerçekten güzel fakat kendi yoluna baştan başlayarak dönmesi gerekiyor çünkü bu sakatlık ile aynı şey değil bu bir yasaklama.”

Sharapova Stuttgart, Madrid ve Roma’ya Wild Card ile katılacak ve şu an WTA turunda herhangi bir sıralaması bulunmuyor..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir