Williams: Ya Kazanacağım, Ya Bırakacağım

Serena Williams, 2018’de daha çok Grand Slam başarısı hedefliyor..

Serena Williams, 8 aylık hamile ve 36 yaşına girmesine bir kaç hafta kala, tenis turnuvalarına daha kısa sürede dönmeyi hedefliyor.

23 kez Grand Slam kazanan Williams emekli olma planı olmadığını ve Margaret Court’un 24’lük başarısını geçme hırsı taşıdığını söyledi.

Bununla  beraber Amerikalı tenisçi, rakamları telafi etmek için tenis devresine dönmeyeceğini ve eskiden olduğu gibi performansını sergileyemez ise sporu bırakacağına işaret etti.

Vogue dergisine yaptığı açıklamada: ‘’Margaret Court’u yakalamak için bir şansım olursa açıkçası bunu kaçırmayacağım. Bu hamilelik bana güç kazandırdı. Tenis kariyerinin sonunun neye benzeyeceğini bulmak zor. Çocuk sahibi olduğumda emekli olmak isteyeceğimi düşünürdüm ama hayır, kesinlikle geri döneceğim. Oraya yürümek, kalabalığı duymak size hiçbir şey gibi gelmeyebilir ama dünyada daha iyi bir his yok.”

Ancak 1999’da 18. yaş gününden önce New York’ta ilk şampiyonluğunu kazanan Williams, 2. en iyi olmayacağını da itiraf ediyor.

”Bu oyunda karanlık hızlarda giderseniz, eğer kaybedersem ve yine kaybedersem özellikle 20 yaşımda olmadığımı hatırlatıyorum kendime. Daha az kazanmayacağım. Ya kazanacağım ya da oynamayacağım. Başlarda ben ve kız kardeşim Venus için güçlü oyuncularsınız dendiğinde hoşlanmazdım. Monica kadar sert vuramadığımı düşündüm. Geçen sene Avustralya’da Sharapova’nın backhand ve forehand’i benimki kadar iyi hatta benimkinden daha iyi olduğunu okudum ve kazanmamın tek sebebinin servislerimin daha iyi oluşuydu.

Peki ya benim volelerim benim hızım?

Açılı vuran oyuncu benim. Ben beynimi kullanıyorum bu yüzden kazanıyorum.”

İçerik Hakkındaki Yorumlar

1 Yorum - "Williams: Ya Kazanacağım, Ya Bırakacağım"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback

[…] Haberin Devamı grand için Teniscim williams […]