Victoria Azarenka’dan Kerber Yorumu

Angelique Kerber, bir numara olmadan önce Rod Laver Arena’da yani Avusturalya Açık’ta Serena Williams’ı yenip ilk Slam’ini kazanmıştı. Ancak Avusturalya Açık’a şampiyon apoletini korumaya gelen Kerber, bu senenin başında Brisbane ve Sydney’de erken vedalara imza attı..

İki kez Avusturalya Açık şampiyonu -2012 ve 2013- Victoria Azarenka, tenisteki en büyük kupalardan birini elde tutmak için ne dersler çıkartması gerektiğini biliyor. Belaruslu yıldız, Kerber’in bu sene başındaki durumuna: “Geçtiğimiz sene kimse Kerber’den böyle bir performans beklemiyordu ve harika şeyler yaptı ve bu planladığı bir şey değildi bence. Benim için bir tenisçi olarak, hedefi olan bir hazırlık yapmam, daima turnuva içerisinde günden güne hazırlık yaparım. Yani iki hafta çok uzun bir süre, iyi günlerin olabilir kötü günlerin de.

—Devam Ediyor—

Tabii, maç sırasında ve bazen daha şanslı olmanızın rahatlığı daha iyi hissettirebilir. Ancak birçok tenisçi ilk turların zorlu olduğunu ve turnuva zarfında toparlanabileceğini bilirler. Bence o da toparlayacaktır. Yani geçen sene neredeyse ilk Round’da kaybediyordu. Mental açıdan ne kadar hazır bilmiyorum çünkü şampiyonluğu korumak nasıl oynadığından daha etken bir şey. Bence eğer şampiyonluğu koruyacak olmanın zorluğunu sindirebilirse toparlar.” yorumunu yapıyor.

İlk çocuğunun doğumu sebebiyle tenise bir süre ara veren Vika, Avusturalya’daki favorisi hakkında da “Dürüst olmam gerekirse bilemiyorum. Geçtiğimiz seneyle birlikte maçların kimin kazanacağı öngörülemiyor. Kaliteli maçlar izliyoruz. Oyuncular iyi bir seviyedeler ancak bir sonraki adıma geçemiyorlar. Kerber’in ve Pliskova’nın içinde olduğu tenisçiler geliyor ve geçtiğimiz seneki seviyelerini kimin koruyabileceğini görmek cidden ilginç olacak… belki yeni jenerasyondan biri de sürpriz yapabilir.” diyor.

Tenisle ilgili haberleri takip etmekten ve tenis izlemekten zevk alıp onunla ilgili yazmayı, okumayı ve konuşmayı sever; bu yüzden Teniscimde!
ersangundogan@teniscimde.com

Sizin yorumunuz nedir?