Simona Halep’in Mental Başarısı

Madrid Open finalinde Kristina Mladenovic’i yenen Simona Halep 4 basamak birden yükselerek dünya 4 numarasına yükseldi..

Madrid’de şampiyonluğa ulaşan Simona Halep rakiplerinin çok üstünde bir tenis oynuyor ve mental olarak hiçbir zaman düşmeyen yapısı ile dikkat çekiyor.

Aynı onun gibi büyük bir yükselişte olan Kiki Mladenovic’i zor bir maçın ardından 2-1 yenen yeni dünya 4 numarası haftaya pazartesi başlayacak olan Fransa Açık’ın da en kuvvetli adaylarından biri.

2014 ve 2015 yıllarında çok kuvvetli bir yapı sergileyen ve Fransa Açık’ta finale kadar çıkmasına karşın 23 kez Grand Slam şampiyonu Serena Williams’a kaybeden Simona Halep, bu yıl Miami finalinde kaybettikten sonra kendini sürekli geliştirdi.

”İşte bu yüzden zihniyet ve psikolojim üzerinde yoğun çalışmaya başladım.” diyor Simona Halep. Zira Halep, Miami’de kaybettikten sonra koçuyla bir ara verme kararı almıştı çünkü koçu Darren Cahill, Halep’in oyunundan değil tutumundan memnun olmadığını dile getirmişti. Yeni Halep ise bu sorunları maç içinde çözebiliyor.

Finalin ilk setinde 5-3 geride iken geri gelip 7-5 seti kazanması da büyük bir mental başarı olarak karşımıza çıkıyor. Artık maçta daha oturaklı ve sayıları yeteri kadar düşünüp oynayan bir Halep var..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir