Ana Sayfa / Tenis Magazin / Simona Halep’in Mental Başarısı

Simona Halep’in Mental Başarısı

Madrid Open finalinde Kristina Mladenovic’i yenen Simona Halep 4 basamak birden yükselerek dünya 4 numarasına yükseldi..

Madrid’de şampiyonluğa ulaşan Simona Halep rakiplerinin çok üstünde bir tenis oynuyor ve mental olarak hiçbir zaman düşmeyen yapısı ile dikkat çekiyor.

Aynı onun gibi büyük bir yükselişte olan Kiki Mladenovic’i zor bir maçın ardından 2-1 yenen yeni dünya 4 numarası haftaya pazartesi başlayacak olan Fransa Açık’ın da en kuvvetli adaylarından biri.

2014 ve 2015 yıllarında çok kuvvetli bir yapı sergileyen ve Fransa Açık’ta finale kadar çıkmasına karşın 23 kez Grand Slam şampiyonu Serena Williams’a kaybeden Simona Halep, bu yıl Miami finalinde kaybettikten sonra kendini sürekli geliştirdi.

”İşte bu yüzden zihniyet ve psikolojim üzerinde yoğun çalışmaya başladım.” diyor Simona Halep. Zira Halep, Miami’de kaybettikten sonra koçuyla bir ara verme kararı almıştı çünkü koçu Darren Cahill, Halep’in oyunundan değil tutumundan memnun olmadığını dile getirmişti. Yeni Halep ise bu sorunları maç içinde çözebiliyor.

Finalin ilk setinde 5-3 geride iken geri gelip 7-5 seti kazanması da büyük bir mental başarı olarak karşımıza çıkıyor. Artık maçta daha oturaklı ve sayıları yeteri kadar düşünüp oynayan bir Halep var..

Reklam
Reklam

Yazar Editör

Ayrıca Bakın

Azarenka Wimbledon’da Dönmeyi Planlıyor

Ünlü tenisçi Victoria Azarenka, çocuğu Leo'yu doğurduktan sonra sahalara dönüşünü Wimbledon ile yapmayı planladığını duyurdu..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir