Simona Halep 1 Numara Olabilecek Mi?

Dünyaca ünlü tenisçi ve bu seneki Roland Garros finalisti Simona Halep’in 2017 sonunda bir numara olup olamayacağını inceliyoruz..

Simona Halep’in 2017’yi̇ 1 Numara Olarak Bitirmesine Yardım Edecek 3 Sebep

  1. Yılın Porche Race To Singapore’a olan kısmına kadar olan kısmını Halep lider geçirdi. Yani şu ana kadar herkesten daha fazla puan topladı ve bu da seneyi ilk sırada tamamlamak adına önemli bir avantaj.
  2. Amerika Açık’ta en önemli favorilerden biri. Son iki senede bu turnuvada önemli başarılar elde eden Simona Halep 2015’te yarı final oynamış ve o seneki turnuvayı şampiyon tamamlayacak Flavia Pennetta’ya elenmiş, bir sonraki sene ise çeyrek finalde o dönemin dünya bir numarası Serena Williams’a elenmişti.
  3. Simona Halep son üç seneyi ilk 4 içinde tamamlamayı başardı ancak bu sene karşısında Serena Williams gibi bir rakip olmayacak.

Simona Halep’in 2017’yi̇ 1 Numara Olarak Bitirmemesine Yol Açabilecek 3 Sebep

  1. Simona Halep bugüne kadar herkesten fazla, 4,020 puan toplasa da Rumen raketi 700 puan bandında farkla takip edecek çok sayısa oyuncu var ve Amerika Açık 2,000 puan değerinde.
  2. Henüz büyük bir turnuva kazanmadı ve önemli rakipleri bu turnuvaları kazanmayı başardı. Halep’in bu rakiplerinden biri Amerika Açık’ı kazanırsa yılı 1 numara tamamlama adına Halep’le aralarına kapatılamaz bir fark koyabilir.
  3. Grand Slam kazanmış bazı oyuncular tura geri döndü ve bu durum sıralamaları kaosa sürükleyebilir. Maria Sharapova, Victoria Azarenka ve Petra Kvitova’nın kortlara dönüşüyle Halep gibi oyuncuların karşısına ilk turda üst düzey raketler çıkabilir.

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir