Salı , Kasım 21 2017
Ana Sayfa / Tenis Magazin / Sharapova’ya Wild Kart Verilmemeli

Sharapova’ya Wild Kart Verilmemeli

Andy Murray, LTA’in Maria Sharapova’nın İngiliz çim kortlarındaki turnuvada wild kart alması kararına katılmadı ve kurallarla ilgili tartışmanın gerekli olduğuna inanıyor..

The Times’a göre Sharapova’ya büyük ihtimalle Birmingham’da wild kart teklif edilmiş.

Dünya 1 numarası Andy Murray, açıkça Sharapova’nın Meldonium testinin pozitif çıkması ile başlayan sürece eleştiride bulundu ve karşılaşmalara geri dönmesi için verilen wild kartlara karşı çıktı.

Madrid’de kazandığı ikinci tur maçını takiben BBC’de verdiği ropörtajda: “Turnuvaların çok bilet satacağını, bunların yayında çok yer edeceğini ve çok kişinin izleyeceğini düşünüyorum.” diye belirtti.

Murray LTA’ın aynı şeyi yaptığını ama bu kararın büyük ihtimalle kolayca yapılamayacağını söyledi.

“Onlar açıkçası müsabaka için doğru olanın yapıldığını düşündü ve belki genişçe tavsiyeler hakkında bu kadar düşünmediler. Eminim ki LTA bu konu hakkında Stuttgard’daki karşılaşmada verilen yayını gördü ve böyle bir karar verdi.” dedi.

Birmingham’da medyanın kapsadığı alanlar ve turnuva için neyin en iyi olacağı üzerinde hala düşünülüyor.

Murray, anti doping süspansiyonlarına karşı geri dönen oyunculara verilen wild kart kuralları için genel bir tartışma yapılması gerekliliğini önerdi. (yalnızca Sharapova için geçerli olmayan.)

“Bu çok bölücü bir konudur.” diyor ve devam ediyor: ”Bazı insanlar bunu iyi bir şey olduğunu düşünürken bazıları da hiç wild kart verilmemesi gerektiğini savunuyor.”

Ayrıca Bakın

Murray ve Ivan Lendl Ayrılığı

Eski dünya 1 numarası Andy Murray koçu Ivan Rendl ile tekrar yollarının ayrıldığını duyurdu..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz
REKLAM

KAPAT
REKLAM

KAPAT
Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?