Sharapova, Wild Cardlara Doyamadı

Salı günü aldığı wild-card ile kortlara geri döneceği kesinleşen Maria Sharapova’nın bir buçuk yılı geçen süreden sonra katılacağı ilk Grand Slam, Amerika Açık olacak..

En önemli oyuncular arasında yer alan Sharapova, ABD Tenis Federasyonu tarafından seçilen 128 oyuncu arasında sekizinci olarak yer aldı.

2006 Amerika Açık’ı da dahil olmak üzere beş büyük şampiyonanın sahibi olan eski 1 numaralı oyuncu meldonium testi pozitif çıktığı için Ocak 2016’da gerçekleşen Avustralya Açık’tan beri hiçbir Grand Slam’e katılamamıştı.

Doping olayı, 15 aylık bir yasaklamaya yol açtı. Nisan ayında biten uzaklaştırmadan sonra tura geri döndü ancak sıralaması çok düşüktü. 148. sırada yer aldığı için büyük turnuvalarda yer alamayan Sharapova’ya, Fransa Açık wild card vermeyi reddedi. Wimbledon’a katılmayı planlayan 30 yaşındaki Rus tenisçi, sol uyluk yaralanması nedeniyle bu planını gerçekleştiremedi.

Amerika Tenis Federasyonu Maria Sharapova’nın wild card almasını eski Amerika Açık şampiyonlarına ekstra bir önemm verilmesine bağladı. Daha önce de Martina Hingis, Lleyton Hewitt, Kim Cljisters ve Juan Martin del Potro gibi eski şampiyonlara bu hakkı tanımıştı.

USTA, yaptığı açıklamada: “Sharapova‘nın uzaklaştırılması tenis anti-doping programının şartları altında yapıldı ve  askıya alma işlemi tamamlandı. bu nedenle wild card seçim sürecinde tartışılan unsurlardan biri değil.” dedi.

Organizasyon, Sharapova’nın genç oyunculara anti-doping ve oyuncuların uyması gereken sorumluluklar hakkında konuşma yapmaya gönüllü olduğunu söyledi.

19 yaşındayken Amerika Açık kupasını kazanan Sharapova, 17 yaşındayken Wimbledon’da ilk Grand Slam unvanını kazandı. Bu başarıları ile dünya çapında tanınır hale geldi.

Amerika Açık, 28 Ağustos’ta başlayacak ve turnuva bouyuca tüm detaylar Teniscimde.com farkıyla sizlerle olacak.

Sosyal Medya ve Reklamcılık alanında da birçok faaliyette bulunan Melike, tenis hakkındaki yazılarıyla tenis severler ile buluşuyor. melikeserttas@teniscimde.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

1 Yorum - "Sharapova, Wild Cardlara Doyamadı"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback

[…] Haberin Devamı açık grand sharapova Teniscim […]