Sharapova Stuttgart’a Wild Card’la Katılacak

WTA, eski dünya 1 numarası Maria Sharapova’ya önümüzdeki ay Almanya’da gerçekleşecek olan Porsche Tennis Grand Prix için wild card verdi..

29 yaşındaki ünlü tenisçinin meldonium testinin pozitif çıkmasından sonra almış olduğu 15 aylık ceza 26 Nisan’da sona eriyor ve Almanya’daki turnuva da 24 Nisan’da başlıyor.

Ana sponsoru Porsche olan Stuttgart’taki turnuvada 3 kez peşpeşe şampiyon olan tecrübeli sporcu Sharapova wild card aldı ve cezasının bittiği gün sıralaması olmadan ilk maçını oynayacak. Bu duruma karşı WTA: ”5 kez Grand Slam şampiyonu olan Maria Sharapova 26 Nisan Perşembe günü 15 aydır süren cezadan sonra WTA turnuvalarında oynamaya hak kazanıyor.” diyerek kararını açıkladı.

–Yazı Devam Ediyor–

Sharapova 2014’te Stuttgart’ta şampiyon olduktan sonra..

Eski Grand Slam ve WTA dünya 1 numarası Sharapova, Porsche Tennis Grand Prix dahil olmak üzere sayısız wild card adaylığı talep edebilir ve alabilir. WTA ve Anti-Doping Programme’ın kurallarına uygun olarak, Sharapova cezası bittiği hafta herhangi bir turnuvaya katılabilir.”

Caroline Wozniacki’nin de içinde olduğu WTA oyuncuları, Sharapova’nın turnuvaya cezalı olduğu halde davet edilmesiyle diğer oyunculara haksızlık yapıldığını belirterek organizatörleri eleştirmişti.

Caroline Wozniacki, “Ama biliyorsunuz ki kurallar kişilerin ne yapmak istediğine göre değişebilen şeylerdir.” dedi ve atıfta bulundu.

Sharapova daha öncesinde de Madrid ve Roma’daki turnuvalara wild card ile katılacağını açıklamıştı.

İçerik Hakkındaki Yorumlar

avatar
  Abonelik  
Bildir