Sharapova Eleştirilere Karşılık Verdi

Doping yüzünden 15 ay uzaklaştırma alan Tenis starı Maria Sharapova, eleştirilere karşılık vererek, “gerçek olmadığını” söyledi..

Eski dünya birincisi, geçen yılki uzaklaştırmadan sonra yasaklı madde meldonium kullandığını kabul etti.

Sharapova, bu zaman içerisinde çok fazla eleştiriye maruz kaldı. Eugenie Bouchard, Sharapova’nın dönmesine izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

Ancak BBC’de yapılan röportajda, Sharapova bu hilekarlığı reddetti ve arkasına bir skandal koyulduğunu söyledi.

Nisan ayında Bouchard: “O bir hilekar ve herhangi bir spor dalında bu gibi hilekarların oynamasına izin verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.” diyerek düşüncelerini belirtti.

Sharapova BBC’ye: “Bunların gerçeğe dayalı olmayan yorumlar olduğunu düşünüyorum ve bu nedenle onları dikkate almıyorum.” diyerek buşeklinde düşüncelerini açıkladı.

Anılarını, Unstoppable, My Life So Far’da yayınlayan Rus tenisçi, aynı zamanda Andy Murray’ye hedef oldu. İngiliz oyuncu, sporun en iyileri olan birçok atlet tarafından, kalp rahatsızlığını tedavi etmek için  kullanılan, reçeteli bir ilaç olan meldonium’u tuhaf bulduğunu söyledi.

Sharapova: “Onların fikirlerinin bunlar olduğunu sanmıyorum çünkü gerçek değiller. Biliyorsun, bence bu tip cümleler manşet oluşturuyor ve onlar bunları manşetlerde kullanıyorlar.”

“Sonuç olarak, bu benim kariyerim ve bunun üstesinden geldim. Hatalarımı kabul ettim ve uzaklaştırmadan sonra geri döndüm.” dedi.

Sağlık problemlerinden dolayı 2006’dan beri ilacı kullandığını söyleyen Sharapova, ilaç kullanarak “büyük bir hata” yaptığını kabul etti. Madde, 1 Ocak 2016’da yasaklanmış madde haline geldi.

Alanı uluslararası ilişkiler olan Beyza, alanında yazdığı makalelerin yanı sıra tenisle ilgili makale yazmaktan da keyif alıyor.
beyzadurmaz@teniscimde.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir