Serena’dan Hamilelikte Fit Kalma Önerileri

İlk çocuğunun doğumunu bekleyen Serena Williams, Wimbledon’da yoktu ve bugünlerde vücuduna her zamankinden daha fazla dikkat ediyor..

Williams, geçen hafta yaptığı açıklamada, “Kaliteli uyku, annelik performansım için çok önemli ve geri dönüp yapabileceğim en iyi şeyleri yapacak bir sporcu olarak devam etmemi sağlıyor.” dedi.

Yaralanmalar, hastalıklar, ameliyatlar ve hatta bir pulmoner emboli ile uğraştığını gördüğü tüm kariyeri boyunca sağlık durumunu ciddiye almıştı. Fakat şimdi bebeğini önemsiyor.

Poster in background….

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) on

35 yaşındaki oyuncu:

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]”Avustralya’da oynarken sağlığım benim için en büyük kaygımdı.” dedi. “Tamam olduğundan emin olmak istedim. Bütün hayatım boyunca çalıştığım doktorlarla konuştum ve onlara neler olduğunu bilmelerine izin verdimi. Açıkçası vücudum harika iş çıkardı ama bu benim için en büyük endişeydi.”[/box]

Serena Williams, geçen hafta, ablası Venus’un 37 yaşındayken Wimbledon finaline ulaşmasını izledi. Venüs yüklü bir program oynamakla ve Top 10’a dönmekle meşgulken, Serena gebeliği boyunca bir fitness rejimini sürdürdü.

Wimbledon got me like: Easy standing drills this morning. Go easy.

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) on

Hamile iken antrenman yapması hakkkında ise:

“Ben oynuyorum, ama sadece toplara vuruyorum, delirmiş bir şey yapmıyorum.” dedi Serena Williams.  “Benim için amaç sadece oynamak ve sağlıklı olmak ve her şeyden önce sağlıklı hamileliğe sahip olmaktır.”

Hamilelik boyunca aktif kalmanız önerilir (sağlıklı kadınlar için). Williams gibi yetenekli bir sporcu için, haftada bir kez tenis oynamak diğer egzersizlerin üstünde.

“Bence günde bir yapmak gerçekten çok önemli, yalnızca 20-30 dakika olsa bile, bu çok önemli.” dedi. “Ve gerçekten, gerçekten harika bir uyku çekiyorum. Hamile kadınlarda çok yaygın olan, gerçekten kötü bir uyku alırsanız, bildiğiniz sonraki şey, çalışmaktan çok yorgun olacağınızdır.”

Neyse ki, kaliteli uyku Williams için hala kolay geliyor ama bu küçük oğlan ya da kız geldiğinde değişmeyi garanti ediyor. Bebek geldiğinde dinlenme ve eğitim modellerinin ne kadar etkileneceğini söylemek için çok erken olur ancak kesinlikle ilk kez anne olacak biri için tamamen yeni bir dünya olacak.

“Açıkçası, ideal olarak geri dönmek isterim. Geri dönmeyi düşünüyorum. Ben oynamayı düşünüyorum ” dedi. “Ama biliyorsun, aynı zamanda hayatımda bu tamamen yeni bir bölüm. Bunun ne olduğunu ve nasıl gittiğini görmek zorunda kalacağım.” diyen Williams gerçekleri de bildiğini dile getirdi..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir