Serena Williams’ın Özel Röportajı

Avustralya Açık tenis turnuvası ilk turunda rakibi Bencic’i 2-0 yenip ikinci tura yükselen Serena Williams maç sonu önemli açıklamalarda bulundu. İşte o özel röportaj..

Soru: Bu senin bu seneki ilk büyük başarın oldu. Performansının nasıl olduğunu düşünüyorsun?

Serena Williams: Bence oldukça iyiydi. Yani, o [Bencic] gerçekten iyi bir tenisçi. O sebeple, iyi bir başlangıç yapabildiğimi düşünüyorum.

S: Bi’ ara başını aldın gittin, ikinci setin başında beş oyun kazandın, o ara adeta yenilmez görünüyordun. Sonlarda ne değişti?

Serena: O oyunlarda daha önce olduğum kadar agresif değildim. Anlarsınız işte, o da daha iyi oynamaya başladı. Kilit birkaç sayıda bazı hatalar yaptım, fakat birçok bölümde yine de her şeyi yapıyordum ve maçı kapatabildim.

S: Bugünkü sıcaklığın üstesinden nasıl geldin?

Serena: İyiydi. Sıcaklık ile ilgili bir sıkıntım olmadı.

S: Bugün oynadığın maç ile Kanada’da yaptığınız maçı kıyasladığımızda, bir farklılık farkettin mi?

Serena: Evet, Şey gibi hissettim — bilmiyorum gerçekten. Kesinlikle onun daha güçlü olduğununu anladım. Açıkcası o Kanada’daki son karşılaşmamızda beni yendi ama ben çok fazla o maçı hatırlamıyorum. Sadece hatırladığım onun iyi oynadığıydı.

—Williams – Bencic Maç Özeti—

S: Tişörtünden bahsedelim, “Eşitlikten” bahsediyor. Eşitlik senin için ne ifade ediyor ve bugünkü “King” konusunda ne düşünüyorsun?

Serena: Evet, bugün Martin Luther King günüydü, eşitlikten fazlasıyla bahseden ve eşitlik mesajları yaymaya çalışan biriydi, eşitlik mesajlarını yaymak önemli, eşitlik ve haklar hepimiz için.

Bununla birlikte, Nike ve Nike sporcuları bu hareketin bir parçası olmak istiyorlar, yani Martin Luther King gününün. Ve gerçekten inandığımız bu şeyler ve eşitlik hakkında sesimizi duyurmak istiyoruz.

S: Amerika’daki eşitliğin geleceği konusunda endişeli misin?

Serena: Bu durum herkes için bir endişe kaynağı. Bizler daima ileriye gitmeye devam etmekten ve herkesin eşit haklara sahip olduğundan emin olmak istiyoruz. Bu ilerici harekatı durdurmakta istemiyoruz. Eşitlik ve haklar için farkındalık yaratmak her zaman için harika.

S: Gelecek Amerika yönetiminde olacaklardan korkuyor musun?

Serena: Bunu konuşmak istemiyorum – başka bir yorumum yok bu konuda.

S: Uzun süredir bu turnuvaya katılan biri olarak, Avusturalya Açık ne kadar ilerledi? Gelişmeler hakkında ne düşünüyorsun?

Serena: Çok fazla gelişti. Birçok değişiklik var. Her sene buraya geldiğimde çok fazla değişiklik oluyor daima. Harika, olumlu değişimler. Bence güzel.

S: Venus geçen gün, ilişkindeki gidişata bir çeşit senin rehberlik ettiğini söyledi. Gerçek bir hayata başlıyorsun. Açıkçası senin gibi dünyayı dolaşan bir atlet için nişanlanmak oldukça büyük bir şey. Bunlar sana nasıl hissettiriyor, inanılmaz bir dönüm noktasında olmak? Bir şekilde değişiklik hissediyor musun? Seni etkiledi mi? Nasıl hissediyorsun?

Serena: İyi hissettirdiğini düşünüyorum. Çok fazla kafa yormadım buna çünkü turnuvadan sonra bile bunu gerçekten düşünmeyeceğim. Şubat ayında büyük resmi görmeye başlayacağımı söyleyip duruyordum. Ancak şimdi bu tür yapabileceğimi düşündüğüm şeylere daha odaklıyım.

S: Nişanlının inanılmaz bir hikayesi ve harika başarıları var. Onda neyi seviyorsun?

Serana: O inanılmaz iyi biri. O herkese kesinlikle aynı şekilde davranıyor, bunu görmek güzel. Gerçekten, bunu görmek güzel.

S: George Michael’in öldüğünü duyduğunda ilk düşüncelerin ne oldu?

Serena: Yıkıldım. Tam anlamıyla yıkıldım. George Michael’i seviyordum.

S: “Spinning the Wheel”?

Serena: Pardon? Spinning the Wheel derken?

S: Favori George Michael şarkın?

Serena: Oh. “Faith”

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?