Bu Sefer Serena, Venus’ü İzledi

Venus Williams Kurumi Nara’yı 6-3,6-1 yenerken Serena, çok şık bir biçimde, yolunu gözlediği bebeğiyle kenarda ablasını izliyordu..

Venus Williams, Roland Garros ikinci turunda bir sürprizle karşılaştı. 23 kez tekler Grand Slam şampiyonu Serena Williams ilk setin ortasında geldi ve Parisli destekçilerin arasına katıldı. Venus tabi ki geleceğini biliyordu ama o sırada farketmemişti.

“Gücü arttırmaya çalıştım.” dedi maçtan sonra 36 yaşındaki Venus Williams. “Başta çok iyi oyunlar oynadı topu ondan geçirmek zordu. Bunu çözebildiğime sevindim.”

“Hiçbir zaman tribünüme sık bakmadım.” dedi Venus. “Onu bir ara gördüm ama ne zaman olduğunu hatırlamıyorum. Kortta olup biten çok şey vardı ben ise şu ana odaklan diyordum.” Zira Serena Williams hamile olduğunu açıklamıştı ve uzun süre sahalardan uzak kalacağını öğrenmiştik.

Bu yılki Fransa Açık’ta 5 yıldan sonra ilk kez Venus, Serena olmadan mücadele ediyor. Rolan Garros’da tribünlerin desteği yeterli ancak Venus’e göre Williams kardeşler Grand Slam’deki en iyi kardeşler olarak tenise devam etmek istiyorlar. Avustralya Açık 2017’da iki kardeş finalde karşılaşmış ve Serena Williams şampiyon olmuştu.

“Planı tekrar benimle oynamak.” dedi Venus. “Ve benim planım ise biraz buralarda kalmak..”

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir