Hamile+Şampiyon=Serena Williams

23 kez Grand Slam şampiyonu Serena Williams, 20 haftalık hamile olduğunu açıkladı; Avustralya Açık’ı oynarken hamileymiş..

Williams’ın sözcüsü Kelly Bush Novak, çarşamba günü Associated Press’e gönderdiği bir e-postada şunları yazdı: “Serena’nın bu sonbaharda bebek beklediğini onaylamaktan mutluluk duyuyorum.”

Günün erken saatlerinde Williams, “20 hafta” başlığıyla Snapchat üzerinden bir fotoğraf yayınladı ve sosyal medyada kendisinin gerçekten çocuklu olup olmadığı konusunda her türlü spekülasyonu açığa kavuşturdu.

12 hafta önce, 35 yaşındaki Williams Avustralya Açık’ta 23’üncü Grand Slam şampiyonluğunu kazandı. Diz sakatlığı yüzünden Avusturalya Açık’tan bu yana maçlarda boy göstermeyip Indian Wells, California ve Key Biscayne, Florida turnuvalarından da çekilmişti.

Aralık ayı sonlarında Reddit’in kurucularından Alexis Ohanian ile nişanlandığını açıklamıştı.

Williams bu tenis sezonunun geri kalanı için dışarıda olacak gibi görünüyor. Elbette, bu olay diğer rakipler için büyük turnuvalarda başarılı olma şansını daha kolay hale getiren bir şey. Bir sonraki önemli turnuva olan Fransa Açık 28 mayısta, Wimbledon temmuz başında, Amerika Açık ise ağustos ayı başında başlıyor.

Tenisçilerin anne olduktan sonra tenise geri dönüp dönmemeleri ile ilgili birkaç örnek mevcut. Kim Clijsters bir aile kurmak üzere emekliye ayrıldıktan sonra tekrar korta döndü ve Grand Slam turnuvalarını kazandı. Bir diğer eski 1 numara ve büyük şampiyon olan Victoria Azarenka, bebeğini doğurduktan sonra tekrar tura çıkacağını açıkladı.

Williams’ın 23 Grand Slam turnuvası kazanarak Avustralyalı Steffi Graf’in rekorunu kırmıştı. Margaret Smith Court ise amatör dönemde 24 Grand Slam turnuvası kazanmıştı.

4 YORUMLAR

Sizin yorumunuz nedir?