Serena 7 Aylık Hamileyken Antrenmanda (Video)

Serena Williams’ın elit bir sporcu olduğu aşikar ancak şimdi mükemmelliği başka bir seviyeye taşıdı. 35 yaşındaki oyuncu yaklaşık 7 aylık hamileyken antremana çıktı..

Yaygın bir yanılgıya göre hamileyken egzersiz yapmak tehlikeli ama aslında durum tam tersi. Amerika Hamile Derneği sağlık sorunu olmayan bebek bekleyen her kadın için egzersiz ve fiziksel aktiviteyi öneriyor.

Düzenli egzersiz enerjiyi arttırır, uykuyu düzene sokar, kas gücünü arttırır üstelik doğumdan sonra iyileşmeyi hızlandırır ve hamilelik öncesi kiloya dönmeyi kolaylaştırır.

Peki Williams ne zaman korta temelli olarak dönecek? Williams’ın koçu Patrick Mouratoglou’nun dediğine göre Avustralya Açık’a kadar kısa bir zamanda olabilirmiş.

“Herhangi biri için doğumdan bu kadar kısa zaman sonra sahaya dönmek imkansız gibi. Ama burada Serena’dan bahsediyoruz ve o hiçbir kurala uymuyor. Kimsede olmayan bir vücuda sahip, kesinlikle sıradışı ve türünün tek örneği.”

Williams 2 ay içinde bebeğine kavuşacak. Bir kadın olarak üçüncü üç aylık dönemine girdiğinde denge ve hareket kabiliyetiyle ilgili sorunlar olabiliyor ama Williams gibi elit atletlerde durum farklı ve herkesin vücut tipi değişiklik gösteriyor.

Genel kurala göre vücudunuz el verdiği sürece önceden yaptığınız bütün fiziksel egzersizlere devam etmek(ağır sporlar hariç tabi ki) çok zor ancak görünüşe göre Williams’ın vücudu el veriyor..

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir