Roger Federer, Neden Amerikan Turnuvalarında Az Oynadığını Açıkladı

Roger Federer Amerikan turnuvaları

Roger Federer, kış mevsiminde daha çok İsviçre’de ve özellikle de sezonun sonunda Dubai’de oynuyor. İsviçreli oyuncu, Masters 1000’ler hariç birçok Amerikan turnuvasında oynamıyor.

Federer, şubat ayında her zaman Rotterdam ya da Dubai’de oynadı. Afrika için maç organizasyonundan sonra yapılan bir basın toplantısında konuşan Federer’e, organizasyonun gerçekleştiği San Francisco yakınlarındaki San José’de neden turnuvaya gelmediği soruldu.

Federer: “Bilmiyorum, gerçekten.” diye cevap verdi.

“Kendi yatağında uyumak harika bir şey.”

Ekselansları sözlerine şöyle devam etti:

Amerika’da birkaç turnuva oynadım, hatırlıyorum. Turdaki başarım genel olarak kapalı kortlu turnuvalarda geldi, bu yüzden İsviçre’yi tercih ettim. Bir tenisçinin kendi yatağında uyuması her zaman güzel bir şeydir. Bazı nedenlerle, Şubat ayında Amerika’da oynamamıştım. Her zaman orada olmam istendi, insanlar özellikle kariyerimin başında Amerikan turnuvalarına katılmamı çok istediler. Ancak Amerika’ya gelmek istesem de her zaman turla bağlantı kurmak zorunda kaldım.

Federer’in bundan sonra hangi turnuvaları tercih edeceğini tam olarak bilemeyiz ancak nereye giderse gitsin büyük bir seyirci kitlesi olacağını söyleyebiliriz.

Federer’in Amerikan turnuvaları hakkındaki düşüncelerine katılıyor musunuz? Yorumlar bölümünde bize fikrinizi belirtin!

Kaynak: Tennis World USA

İçerik Hakkındaki Yorumlar

avatar
  Abonelik  
Bildir