Roddick’ten Newport’ta Önemli Açıklamalar

Andy Roddick, cuma günü Newport’ta bulunan International Tennis Hall of Fame’i ziyaret edip oğlu Hank’le beraber önemli eşyaları inceledi..

Roddick:

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]“Buranın koridorlarında dolaşırken çocukken benim için süper kahraman olan insanları ve eşyalarını gördükçe çocukluğumu tekrar hatırlıyorum. 8-9 yaşlarındayken tenisle kafayı bozmuş birisi olarak daha sonrasında tenis turnuvalarına katılmak. İşte bu istemiş olduğum gerçeklikti. Newport’da sonsuza kadar bulunabilmek hayali ise gerçekten benden öte bir şey. Bunun gerçek olup olmayacağını bilmiyorum.” açıklamalarında bulundu.[/box]

34 yaşındaki Roddick, 5 seneden az bir süre önce tenis kariyerini sonlandırmadan önceki son maçını 2012 yılında US Open turnuvasında oynamıştı. (4. turda Juan Martin del Potro’ya kaybetmişti.) Tenisi bırakma kararı Amerikalı hayranları tarafından ani bir karar olarak görülmüş olsa da, kendisi 30’lu yaşlarının başında tenis oynamayı hiç planlamadığını belirtmişti.

Yazı Devam Ediyor..

Tenisi bırakması hakkında konuşan Roddick: “Herhangi bir konuda Roger ve Rafa’dan önce davranmış olmalıydım. Çoğu Amerikalının tahmin edebileceği üzere onlar da US Open’da emekli olmak isteyeceklerdi. US Open’a bir veya 2 kez daha katılmayı düşünüyordum fakat son oynadığım turnuvadaki maçtan sonra artık zamanın geldiğini hissettim ve aynı gün öğleden sonra 4.30’da emekliydim.” açıklamalarında bulundu.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]“9 yaşında US Open’da oynayan oyuncular arasına adımı yazdırdım ve bu benim için profesyonel kariyerimden çok daha güzel bir duygu. Herkesin tenisi çok iyi bilmediği zamanlarda ben tenis oynadım. Bunun kesinlikle kalbimde çok özel bir yeri var.” dedi.[/box]

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir