Rafael Nadal, Moya İle Yükseliş Peşinde

Eski dünya 1 numarası Rafael Nadal ekibini Carlos Moya ile güçlendirerek yeni sezona iddaalı başlayacağının sinyallerini verdi..

Carlos Moya, bundan önce Milos Raonic’in takımında yer alıyordu ve Raonic’in kariyerinin en iyi noktası olan dünya 3 numarasına yükselmesine büyük katkıda bulunmuştu. Birlikte çok daha güçlü işler başaracaklarına inanan eski dünya 1 numarası Rafael Nadal’ın takımında amcası Toni Nadal ve Francis Roig de bulunuyor.

Rafael Nadal of Spain and his coach Toni Nadal (R) attend a training session for the French Open tennis tournament at the Roland Garros stadium in Paris, France, May 22, 2015.  REUTERS/Vincent Kessler

14 kez Grand Slam kazanma başarısı gösteren ve dünya çapında bir döneme adını altın harflerle yazdırmış Rafael Nadal, 2014 yılında 9. kez Fransa Açık’ı kazandıktan sonra sakatlıklarla uğraşmak zorunda kaldı ve son iki seneyi biraz daha durgun geçirdi. Nadal’ın özellikle toprak kortta inanılmaz bir oyun yapısı ve üstünlüğü bulunuyordu..

2017 yılına gireceğimiz bu günlerde tekrar bu harika döneme dönmek isteyen Nadal, işinin çok da kolay olmadığını biliyor. Zira bu dönemde Rafael Nadal gibi efsane isimlerden Roger Federer de bu tarz sakatlıklarla baş etmek zorunda kaldı ve 2017 yılında o da iddaalı bir yapı içerisinde. Ayrıca Nadal’ın rakipleri eskisinden çok daha kuvvetli. Son iki seneyi domine eden Novak Djokovic ve bu sene harika işlere imza atan Andy Murray de Nadal’ı çok fazla zorlayacak gibi duruyor.

Tenis severleri tenise doyacakları bir yıl bekliyor diyebiliriz..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir