Salı , Kasım 21 2017
Ana Sayfa / Tenis Magazin / Pliskova, Fransa Açık’tan Umutlu

Pliskova, Fransa Açık’tan Umutlu

Dünya 3 numarası Karolina Pliskova, Fransa Açık’tan umutlu olduğunu ancak bunun sadece Serena Williams ile ilgili olmadığını söyledi..

Serena Williams bu yıl en önemli 4 turnuvadan biri olan Roland Garros’ta oynayamayacak çünkü hamile olduğunu açıklamıştı. Ayrıca iki kez Fransa Açık’ı kazanan Maria Sharapova da Roland Garros’ta Wild Card verilmemesi dolayısıyla oynayamayacak.

Roma Açık’tan önce hiç toprak kort turnuvalarında maç kazanamayan Muguruza, Roma Açık yarı finalinde ise sakatlıktan dolayı çekilmek zorunda kalmıştı. Dünya 1 numarası Angelique Kerber ise 8 aydır hiçbir turnuva kazanamadı..

Karolina Pliskova daha önce hiç Fransa Açık’ı kazanamadı ve bunun için sonuna kadar mücadele etmeyi planlıyor.

Basın toplantısında: ”Bence, eşleşmeler için Serena olsaydı da benim için hiçbir şey farketmezdi. Hala gerçekten zorlu eşleşmeler var. Hala sizi yenebilecek birçok isim var ve turnuvayı kazanmak için 7 maç kazanmak zorundasınız. Burada kimin olduğu önemli değil. Yani Serena da yenilmez değil ve o olsaydı da farklı olmayacaktı.” diyor dünya 3 numarası Karolina Pliskova.

Pliskova’nın: ”Benim için bu şampiyonluk hala çok uzak duruyor ama herkesin aynı şansı olduğuna inanıyorum.” sözleri umudunu ve gerçeği de gözler önüne seriyor..

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!

Ayrıca Bakın

Murray ve Ivan Lendl Ayrılığı

Eski dünya 1 numarası Andy Murray koçu Ivan Rendl ile tekrar yollarının ayrıldığını duyurdu..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz
REKLAM

KAPAT
REKLAM

KAPAT
Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?