Tenis, yapısı itibariyle ciddi anlamda kondisyon gerektiren ve ”oyunu okumak” denilen beceriye sahip olunması gereken bir spor. Tenise küçük yaştan itibaren başlamak ve doğru oyun yapısını öğrenmek gerekiyor. Çünkü bir kez yanlış başlangıç yapmak 10 sene sonraki oyununuzun ne denli iyi veya kötü olacağını etkiliyor.

Ülkemizde öğretilen tenis, kortların yetersiz, düzensiz oluşu, dünya standartlarında antrenman yapılmaması ve top gibi faktörlerin doğru olarak ”seviyeye göre” kullanılıp geliştirilmemesi yüzünden yıllardır çok iyi seviyelere çıkamıyordu. Ancak Çağla Büyükakçay bir geldi; pir geldi..

2016 yılı Türk tenisi açısından ilklere imza atıldığı bir yıl oldu. Bu yıl içinde 4 Grand Slam’in 3’ünde ana tabloya kalmayı başaran Çağla Büyükakçay kazandığı bir WTA turnuvası ile de Türk tenis tarihine adını altın harflerle yazdırmış oldu.

Çağla Büyükakçay kazandığı kupa ile birlikte..

Aslında ülkemizde çok büyük bir potansiyel olsa da senelerden beri dünyanın en büyük turnuvalarında başarılar elde edemiyorduk. Sanki hiç olmayacak gibiydi. Ancak Çağla Büyükakçay ve ekibi öyle işlere imza attılar ki Türk tenisçilerin çok daha cesaretlenmesine neden oldular. Böyle başarılardan sonra ailelerin ve kurumların da daha çok ”önem verilmesi gereken konulara” önem vereceklerini düşünüyoruz.

Sizleri Çağla Büyükakçay’ın WTA şampiyonluğundan sonra yaşadığı o büyülü anlar ile baş başa bırakıyoruz..

 

 

 

Teniscim'e kaydolun!

Tenisten son haberler gelen kutunuzda olacak!

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!