Nadal ve Federer’in Amerika Açık Şanssızlığı

Roger Federer, dört sette kaybettiği Del Potro maçı sonrası bir kez daha Amerika Açık’ta Rafael Nadal ile karşı karşıya gelemedi..

Daha önce Flushing Meadows’da hiç karşılaşmayan efsane ikili defalarca olduğu gibi bu sene de yüzleşmeye çok yaklaştılar. İşte önceki yıllarda tüm zamanların en iyi raketlerinin Amerika Açık’ta karşılaşamamalarının nedenleri.

2008

Tüm tenis camiasının gözü o yaz Wimbledon’da bir klasik haline gelen Federer-Nadal finalinin ardından aynı mücadeleyi New York’ta da izleyebilmekteydi. Ne yazık ki Nadal yarı finalde Murray’ye elendi ve finalde Federer’in rakibi olamadı. ‘’Omuzlarımda çok fazla maç taşıdım,’’ demekle yetindi Nadal elendikten sonra.

2009

Bir önceki yılda olduğu gibi hem Nadal hem de Federer yarı finale çıkmayı başardı ancak yarı finalde Nadal karın bölgesinde yaşadığı sakatlığın da etkisiyle Del Potro’ya 6-2’lik üç setle elendi. İki gün sonra 20 yaşındaki Arjantin’li finalde Federer’i yenecek ve kariyerinin ilk büyük turnuvasını kazanacaktı.

2010

Önceki iki yılda bu efsane karşılaşmaya engel olan Nadal’dı ancak bu sefer sıra Federer’de idi. Federer, Novak Djokovic’e karşı iki maç puanını değerlendiremedi ve beşinci sette 5-7 mağlup oldu. Finalde ise Djokovic’i yenen Nadal Amerika Açık’ı ilk defa kazandı.

2011

Adeta bir lanet gibi Djokovic karşısında Federer iki kez maç puanı şansından yararlanamadı ve maçı beşince sette 5-7 ile kaybetti. Nadal, Federer’in finali hak ettiğini düşünüyorum dese de finalde Djokovic’e yenilecekti.

2013

Nadal, Federer’in birbirleriyle çeyrek finalde karşılaşmadan bir tur öncesinde aldığı şok yenilgiye istinaden şunları söylemişti: ‘’İki kez birbirimizle karşılaşmaktan bir puan uzaklıktaydık ama bu sefer aramızda bir maç vardı.’’ Bu seferki engel Nadal’ın vatandaşı İspanyol Tommy Robredo’ydu ve kariyerinde 11 kez karşılaştığı Federer’i ilk kez yenmeyi başarmıştı.

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir