Nadal ve Djokovic Londra’da Yer Alacak

İngiltere’de süre gelen terör olayları sonra Wimbledon’dan tenisçiler çekilip çekilmeyeceği konusunda iki büyük isim tavırlarını ortaya koydu..

İngiltere’de yaşanan son terör saldırılarından sonra Wimbledon’ın güvenliği hakkındaki endişeler artarken, yıldız oyuncular turnuvadan çekilmeyeceklerini açıkladılar.

Novak Djokovic, 3 Temmuz’da başlayacak Grand Slam’e katılacağını ve saldırıların dünyanın her yerinde olabileceğini söyledi.

‘’Eğer korku içinde yaşıyorsak, bu yaşamak değildir,’’ diyen üç kez Wimbledon şampiyonu ekledi: ‘’Kaderinizde yanlış zamanda yanlış yerde olmak varsa bu, Tanrı korusun, herkesin başına gelebilir.’’

Manchester’daki bombalı saldırıdan yalnızca 2 hafta sonra, cumartesi akşamı Londra’da yedi kişi öldürülmüştü.

‘’Çok kötü haberler aldık ve bu haberler ışığında yüzde yüz güvenli hissedemezsiniz..’’ diyen Nadal, bunun herkes için kötü olduğunu söyledi.

Endişelere rağmen, Rafael Nadal yılın en büyük üçüncü turnuvasından kaçınmayacak.

Tenisin önemli yıldızları şu anda, terör saldırılarına maruz kalan bir başka şehir olan Paris’te bir diğer Grand Slam Roland Garros’ta mücadele ediyor. Turnuvada yer almayan oyuncuların katılmama nedenleri ise sakatlık ve başka turnuvalara hazırlanmak.

En önemli önceliğin güvenlik olduğu All-England Club’ta, oyuncuların yılın en önemli turnuvalarından birinde güvende hissetmeleri için önlemler en üst seviyede tutulacak..

İçerik Hakkındaki Yorumlar

1 Yorum - "Nadal ve Djokovic Londra’da Yer Alacak"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback
Terörden dolayı Wimbledon'dan endişe duyulsa da Nadal ve Djokovic katılacaklarını açıkladı! #RG17 #NADAL #DJOKOVIC - Haberdizin.com | En Çok Haber...

[…] Haberin Devamı Teniscim terör wimbledon yanlış […]