Nadal: ‘’Federer Konusunda Endişeli Değilim’’

Amerika Açık şampiyonu Rafael Nadal, Roger Federer’den daha fazla Grand Slam kazanmak konusunda çok endişeli değil..

Nadal, Amerika Açık’ı kazanarak 16. Grand Slam şampiyonluğu elde etti ve Federer ile arasındaki şampiyonluk farkını üçe indi.

31 yaşındaki İspanyol, ilk defa bir Slam finali oynayan Kevin Anderson’u 6-3, 6-3 ve 6-4’le geçmeyi başardı.

Nadal’ın Federer’den 5 yaş küçük olması düşünülünce, İspanyol raketin Grand Slam şampiyonluklarında Federer’i geçmesi olası gözüküyor ama Nadal’ın ilgilendiği tek konu gelecek değil.

‘’Bunun hakkında gerçekten çok düşünmedim. Ben sadece kendi yoluma bakıyorum, o da kendisininkine. Her şey bitince neler yaptığımıza bakarız. ‘’Bu sene iki Grand Slam kazanırsam ve Federer kazanamazsa şampiyonluk sayısında daha yakın olacağız. Ama onun 19, benim 16 Grand Slam’im var ve bu büyük bir fark. Şu an yaşadıklarım dolayısıyla gayet mutluyum. Bu kupayı bir kez daha kazanmak çok güzel. Sert zeminde kazanabilmek benim için çok önemli. Bana pozitif enerji veriyor. Sağlıklı olunca her şey daha kolay. Sakatlıklarla her şey imkansız gözüküyor. 25 yaşında olmadığım doğru ama bu oyun için hala tutkuluyum. Korta her çıktığımda yarışmak ve o enerjiyi hissetmek istiyorum.’’

Nadal’ın bu sene Fransa Açık’ı 10. kez kazanması ve Federer’in Melbourne ve Wimbledon’da zafere ulaşmasıyla efsane ikili 7 yıl aradan sonra ilk kez bir sezondaki bütün büyük turnuvaları süpürmüş oldu.

Efsane iki raketin tenisi domine etmesi geçen seneden sonra inanılmaz gelebilir. Geçen sene yaşanan sakatlıklar beraberinde büyük sorunları ve soruları da getirmişti. Nadal bu konuyla ilgili şunları söyledi: ‘’Tabii ki ben de şaşırdım. Ancak bu Haziran ayındaydı, artık o kadar şaşkın değilim. Bu sezonun ilk birkaç ayından sonra iyi oynamaya başladığımı gördünüz. Eğer toprakta iyi oynayabiliyorsam, sonrasında şansları da yakalıyorum.’’

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir