Murray ve Djokovic’e Açık Mektup

Joel Drucker, dünyanın ilk 2 sırasında bulunun Andy Murray ve Novak Djokovic’in gidişatı ve yaşamları hakkında bir açık mektup yazdı..

Sevgili Andy ve Novak,

Umarım dirsekleriniz iyileşir. Oldukça şaşırtıcı; bu yıl 30 oldunuz ve bir hafta arayla aynı yaralanmaya sahip oldunuz.

Bu yıl sizi Miami’de kaçırdım. İkinizin de 8 kez şampiyon olduğunu düşünürsek, pek çok sıralama puanını kaçırmış olduğunuz kuşkusuz bir gerçek.

Andy, artık senin için neler olduğunu bilmek zor. Sen geçen yılki gibi bir numara olmak için oynuyorsun. Buna değer mi? Bu yıl elinden gelenin en iyisini yapabileceğini düşünüyor musun? Belki ilkbahar sezonu çamuru sağlığını ve güvenini yeniden kazanmak için bir fırsattır ve daha sonra Wimbledon’da unvanını korumak için büyük bir sıçrayış yaparsın.

Ve Novak, egemenliği kaybetmeyi izlemek sizin kafanızı yoruyor. Geçen yıl Roland Garros’taki galibiyete kadar kortun hakimiydiniz ve oyunu zekice yönetirdiniz. Ancak yaşadığın bu kayıp, garip bir pasiflik biçimini ortaya çıkardı.

Ancak şunu itiraf etmeliyiz ki siz ikiniz gittiğinizde Roger ve Rafa’yı bir kez daha izlemekten heyecan duyuyoruz.

Gördüğünüz şey; genç bir oyuncunun oyunu nasıl oynayacağını ve bir tenis öğretmeni gibi size en iyi tekniği gösterecektir. Andy ve Novak , ikiniz de bugünlerde oyunun nasıl oynandığını çok iyi biliyorsunuz. Zorlu savunma, yıpranmamaya dayanan bir oyun stili. Bu Chris Evert’in oyun stilinin yükseltilmiş bir versiyonu.

Fakat Roger ve Rafa tamamen farklıdır. Roger’in geliştirdiği Backhand’i ya da Rafa’nın gerçek dışı yoğunluğu gibi. İşte balerin ve matador onlar milyonlara ilham veriyorlar.

Dördünüzün yakında aynı çizgide olacağını umuyoruz.

Bu ara iyileşmek için en iyisi.

Sizin yorumunuz nedir?