Salı , Ağustos 22 2017
Ana Sayfa / Tenis Magazin / Murray ve Djokovic Monte Carlo’da Dönüyor

Murray ve Djokovic Monte Carlo’da Dönüyor

Andy Murray ve Novak Djokovic dirsek yaralanmalarından kurtulduktan sonra bu hafta Monte Carlo Masters turnuvasında tenise geri dönüyorlar..

ATP 1000 serisi kapsamında pazar günü ilk tur maçları ile başlayan Monte Carlo Masters bugün oynanan maçlarla devam ediyor. Turnuvanın en önemli özelliklerinden biri ise dünya 1 ve 2 numaralarında bulunan iki ismin sakatlık arasının ardından tekrar maçlara dönüyor oluşu.

Dünya 1 numarası Andy Murray son maçını 12 Mart tarihinde Indian Wells’te oynamıştı. ”Risk aldığım zaman iyi oynayamıyorum.” diyor Andy Murray.

Dünya 2 numarası Novak Djokovic ise geçen haftaki Davis Cup galibiyetinin ardından iyi hissettiğini söylüyor.

Aynı Andy Murray gibi Novak Djokovic de en önemli turnuvalardan biri olan Miami Açık’ı kaçırdı. ”Bir atlet için arada sakatlıklar olması doğal.” diyerek psikolojik olarak hazır olduğunun sinyallerini veren eski dünya 1 numarası Monte Carlo’da şampiyon olmayı umuyor.

Andy Murray 10 Nisan’da Roger Federer ile Afrika için bir hazırlık maçı yaptı ve servis atarken zorlandığını söyledi. Ancak birkaç gün içinde daha iyi olacağından bahseden Murray, Monte Carlo’da dünya 1 numarası olarak ağırlığını koymak istiyor.

Turnuvanın 3 numaralı seri başı ise Stanislas Wawrinka. 4 numarada 28 Mayıs’ta başlayacak Roland Garros için dinlenmek isteyen Roger Federer bulunmuyor; onun yerine 9 kez Monte Carlo’yu kazanan Rafael Nadal bulunuyor.

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!

Latest posts by Editör (Hepsini Görün)

Ayrıca Bakın

Tenis Hakkında 15 İlginç Bilgi

Pazar günü klasiği haline gelen tenis listeleri serimize ''Tenis Hakkında 15 İlginç Bilgi'' yazımızla devam ediyoruz..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz