Murray: Avustralya Açık’a Odaklanmalıyım

Andy Murray geçtiğimiz sene kazandığı güveni 2017 yılına aktarmak istiyor. Öncelikli hedefleri ise hiç kazanamadığı Avustralya Açık ve Roland Garros..

Andy Murray 2016 yılını rüya gibi geçirdi. İki Grand Slam(Avustralya Açık, Fransa Açık) tenis turnuvasında final oynadı ve bir tane de kazandı(Wimbledon).

”Daha önce bitirmediğim kadar yorgun bir sezon bitirdim. Ve çok yorgunum.” diyor yeni dünya 1 numarası.

Ancak motivasyonunu korumak onun için sorun teşkil etmiyor. Çünkü geçtiğimiz sene Avustralya Açık‘ta Novak Djokovic‘e kaybetti ve bu sene kazanmak istiyor.

andy-murray-4

Murray: ”Diğer Grand Slam‘e dört beş ay olduğunu düşünür isek bu odaklanmam için herhangi bir sorun oluşturmuyor. Benim için bazı hedefler koymak zor değil ancak şu an tamamiyle bu turnuvaya odaklanmaya ihtiyacım var.” diyerek Avustralya Açık‘ın ne kadar önemli olduğundan bahsediyor.

Murray bu sene kendi takvimini biraz değiştirdi. Birkaç yıldan beri katılmadığı Abu Dhabi ve Doha‘ya katılacak.

”Belki biraz daha sorumluluğum var gibi hissediyorum. Ancak çok farklı hissetmiyorum. 29 yaşımdayım ve kendimi iyi hissediyorum. Daha yapacağım çok fazla şey var.” diyor Andy Murray ve 2017 yılında da iddaalı olacağını bize gösteriyor..

 

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir