Muguruza Yeniden Dünya 1 Numarası Olmayı Hedefliyor

Garbine Muguruza

İspanyalı tenisçi Garbine Muguruza kadınlar mücadelesinde yeniden şampiyonluğu hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl 1 numaraydım o yüzden bu durum daha az üzüyor. Daima bir şansım olduğunu biliyorum. Benim için bir sorun yok.

Wimbledon şampiyonu Garbine Muguruza, 2018 yılına umut veren bir başlangıç yaptıktan sonra, WTA sıralamasında en üst sırada olma arayışına devam ediyor. WTA sıralamasının sürekli değiştiği bir sezonda geçen sonbahar 1 aylığına en üst sırada yer aldı.

Dünya 3 numarası, hafta sonu Doha’da oynanan Katar ExxonMobil Açık’ta, küllerinden doğan Çek tenisçi Petra Kvitova’ya kaybettikten sonra Dubai Duty Free şampiyonluğu için Birleşik Emirlikler’e vardı.

Muguruza hedefini koruyor

24 yaşındaki tenisçi, tenis gündeminin en üstünde zirveye tekrar ulaşma hedefini koruduğunu itiraf ediyor.

Bu önemli. Onun için savaşabilmek için daima aklımda tutuyorum. Oldukça zor olmasına rağmen orada, zirvede bulunmak harika bir histi. Zor kısma geldiğimi biliyorum ama orada olacağım, gayret edeceğim.

Oradayken birçok şeyi farkediyorsunuz. Buradayım, daha fazlasını yapamam. Tüm yapabileceğim aşağı düşmek. Bütün kızlar benim yerimde olmak istiyor. Yerimi korumak zorundayım bu yüzden sürekli alarm halindeyim gibi bir düşüncede oluyorsunuz.

Cici Bellis, ABD Açık finalisti Madison Keys ve Katar’da Karolina Pliskova’yı yendikten bir hafta sonra Muguruza’yla karşılaşacak. Muguruza Çarşamba günü Dubai çeyrek finaller sıralama mücadelesi için turnuvanın joker ismi Cici Bellis ile karşılaşacak.

Belçikalı Avustralya Açık finalisti Elise Mertens’i 6-3 6-3 ile geçme avantajını sağlayan Bellis favoriler sıralamasında ikinci olan rakibinden maç randevusu aldı.

Daha önce onunla hiç oynamadım. Benim için kesinlikle yeni bir deneyim olacak. Keyifli olacak. O inanılmaz bir oyuncu. Bir süreden beri oyunun yıldızı. Oyunumun bir başka yıldızla buluştuğunu görmek benim için harika olacak.

İçerik Hakkındaki Yorumlar

avatar
  Abonelik  
Bildir