Muguruza, Wozniacki, Halep Sakatlıkla Boğuşuyor

Fransa Açık’ın yükselen şampiyon adayları Garbine Muguruza, Simona Halep ve Caroline Wozniacki Roland Garros’a giderken bazı sağlık problemleri yaşıyorlar..

Fransa Açık’ın ilk tur maçlarının başlamasına çok az bir süre kala oyuncuların sağlık durumları ciddi önem taşıyor.

Bu problemlerden birini yaşayan Garbine Muguruza geçen hafta Roma’daki yarı finallerde neredeyse korta sakatlığından dolayı giremeyeceğini söyleyerek çekildi. “İyi bir şey değil tabii ki, bilmiyorum ters bir hareket yapıyorsunuz sonra boynunuz kitleniyor.” dedi. “Ne yapacağımı bilemedim çünkü orada servis atamadım.” diye ekleyerek durumun ciddiyetini anlattı.

Ama çekilmenin aksine, Muguruza bu sakatlığın onu Fransa Açık’ta etkilemeyeceğini söyledi.

“Evet, bunu daha önce de yaşadım..” Bu yılın başlarında Avusturalya Açık öncesinde Muguruza Brisbane çeyrek finallerinde de çekilmişti.

Roma finalinde Pazar günü Elina Svitolina’ya karşı Halep ise ikinci sette bileğinde bir problem yaşamıştı. Bu sakatlık onun 4-6, 7-5, 6-1’lik yenilgideki üçüncü sette koşmasını engelledi. Halep Madrid’i kazandı ve bu sezonun WTA turundaki en iyi toprak sezonu oyuncusu oldu.

“Ağrım vardı. Şu an hala yürürken ağrım var.” dedi basına. “Öteki bacağımda daha önce birçok kez yaşadım ama bu ilk kez oluyor. Bence bilek için yeterli ama ne olduğunu görmek için MR çektirmem gerekecek. Birkaç gün dinleneceğim, iyileşeceğim sonra tekrar başlayacağım.” dedi ve Fransa Açıkta büyük oranda iyileşmesi gerektiğini belirtti.

Wozniacki, bu sezon toprak zeminde çok iyi performans gösteremedi, pazartesi günü Strasbourg’da Shelby Rogers karşısında ilk setteki düşüşten sonra çekildi. Eski dünya 1 numarası bu durumu bir önlem olarak değerlendirdi.

WTA web sitesine “Geri geldim ve ilk seti kazanmak için şansım vardı ama sonra sırtımdaki ağrıyı hissettim.”dedi. “Bu noktada benim için Fransa Açık’a hazırlanmak ve orada yüzde yüz bir performans sergilemek daha önemli..”

WTA sıralamasında Halep 4, Muguruza 5, Wozniacki ise 12.sırada bulunuyor ve Roland Garros’ta ne yapacakları merakla bekleniyor..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir