Çarşamba , Eylül 20 2017
Ana Sayfa / Tenis Magazin / Moya: Nadal’ın Hedefi 1 Numarada Kalmak

Moya: Nadal’ın Hedefi 1 Numarada Kalmak

Rafael Nadal’ın antrenörü Carlos Moya’ya göre Nadal, bu sezon çok gelişti ve sezonu 1 numarada bitirmek için avantajlı..

Eski Fransa Açık şampiyonu Carlos, Nadal’ın bu sezonda iki şampiyonluk ile birlikte Grand Slam kazananlarına geri döndüğünü görünce sezon dışında da Nadal ile çalışmaya başladı. Moya, takımın Nadal ile daha saldırgan oynamasını hedefliyor, 1 numaralı Nadal’ın servisinin geliştiğini ve güçlü forehand vuruşunu keşfettiğini söyledi.

Nadal’ın Flushing Meadows galibiyetini izleyen küçük bir gazeteci grup ile konuşurken, Tennis.com’a verdiği röportajda: “Rafael’in daha fazla saldırgan olması için çalışacağız, savunmaya vakit ayırmayacağız.” dedi ve devam ederek:

“Bence ikinci servis ona saldırmak için zaman verecek ve o ilk serviste daha rahat olacak. Forehand’i gayet iyi.”

“Bu yıl Nadal, çok iyi tenis oynuyor, örneğin Paris’te, toprak kortta oynadığı gibi. Orada birkaç maç oynadı ve yaralanmadı. Bu benim için çok önemli. Görüyorsunuzdur bugünlerde diğer oyuncular için sağlıklı olmak çok zor ve önemli. Biliyoruz ki oyuncuyu sağlıklı ve eğitimli hale getirdiğinde, sonunda iyi oynayacaktır.”

Nadal, artık rakiplerine adapte oldu, Amerika Açık Finalinde rakibi Kevin Anderson’a karşı daha savunmalı bir maç oynadı.

Moya’ya göre Nadal, şimdi Amerika Açık öncesinde tuttuğu 1 numarayı sürdürmeyi hedefliyor. İspanyol şu anda iki Grand Slam kazandı ve iki Grand Slam şampiyonluğu olan Federer’e karşı üstünlüğe sahip.

Nadal, sezona sıralamanın 9. numarasında başlamıştı..

İçeriğimizi paylaşın..

Ayrıca Bakın

Londra 2017’ye Doğru

Sezonun son turnuvasında hangi 8 tenisçi karşı karşıya gelecek? Sizler için kişileri, detaylarıyla inceliyoruz.!

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz