Çarşamba , Kasım 22 2017
Ana Sayfa / Tenis Magazin / Mladenovic İçin Zor Bir Wimbledon

Mladenovic İçin Zor Bir Wimbledon

Wimbledon’da sıcak havadan kaynaklı olarak çimler aşınıyor ve bu oyunlar için tehlike oluşturabiliyor. Fransız oyuncu Kristina Mladenovic de bundan şikayetçiydi..

Mladenviç, korttaki yüzeyin güvensizliğine dikkat çekerek: “Bu oldukça benzersiz bir durum ve bir iki oyundan sonra bir daha Slam’de oynamama kararı alabilirsiniz.” dedi.

“Hakeme iki oyuncunun oynamaya devam etmek istemediğini ve kuralları sorduğunuz taktirde cevap olarak yapabilecek bir şey olmadığını bu gibi durumlarda oynamaya devam etmeniz gerektiğini söylüyor.”

“Nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum fakat yüzeyde çim yok ve bu oyunda zorluk yaratıyor. Değişik bir şey.”

Mladonevic’in endişeleri, Bethanie Mattek-Sands’ın, Romanyalı Sorana Cirstea’ya karşı oynadığı ikinci tur maçında yaşadığı ciddi diz sakatlığı sonucu ortaya çıktı.

Mladenovic bu yılki sıcak ve kuru havanın yüzeyi “tamamen farklı” yaptığını iddia ediyor.

The All England Club, Mladenovic’in iddiasını reddetti ve şunları söyledi: “Grand Slam denetmeni (Pam Whytcrass) ve Asistan Hakem (Denise Pornell) 18. kort’ta Mladenovic ve Riske maçı boyunca incelendi ve oynamak için normal olduğu belirtildi.

Wimbledon’da yedi kere şampiyon olan Roger Federer, her iki oyuncunun da görüşlerinin önemli olduğunu dikkate alınması gerektiğini fakat kaygan çimler yüzünden maçın ertelenmesini daha önce duymadığını ve bunun zor olduğunu belirtiyor.

Ayrıca Bakın

Murray ve Ivan Lendl Ayrılığı

Eski dünya 1 numarası Andy Murray koçu Ivan Rendl ile tekrar yollarının ayrıldığını duyurdu..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz
REKLAM

KAPAT
REKLAM

KAPAT
Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?