McEnroe: Serena, Erkeklerde 700. Olurdu

John McEnroe, Serena Williams’a büyük bir saygı duyduğunu ancak erkeklerde olsa ancak 700 numara olabileceğini söyledi..

Eski ünlü tenisçi John McEnroe, Serena Williams hakkında çok ilginç açıklamalarda bulundu.

Kariyerinde 7 tekler, 9 çiftler Grand Slam şampiyonluğu bulunan eski dünya 1 numarası McEnroe, 23 kez Grand Slam kazanan kadın tenisinin gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından olan Serena Williams’ın mental olarak çok kuvvetli olduğunu söyledi.

Tüm zamanların en iyi kadın oyuncusu olduğunu da ekleyen eski Amerika bir numarası, Williams’ın böyle bir başarısının tesadüf olmadığını da ekledi.

Ancak ilginç bir yorum da Serena’nın erkek tenisinde olması ile ilgili geldi. McEnroe, nedense Serena’yı erkek tenisine koydu ve ancak 700 numara olabileceğinden bahsetti.

Kendisinin neden böyle bir yorum yaptığını tam olarak bilmiyoruz ancak bizce Serena Williams erkek tenisinde olsa Grand Slam şampiyonluğu için birçok kez fırsat yakalayabilir hatta uzun süre dünyanın ilk 10’unda kalabilirdi zira bahsettiğimiz insan 7 aylık hamileyken üst seviye tenis antrenmanı yapıyor ve hamileyken Grand Slam kazandı..

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir