Marin Cilic, Hayatının Finalini Oynayacak

Marin Cilic, Wimbledon yarı finalinde Sam Querrey’e karşı oynadığı maçta 6-7(8), 6-4, 7-6,(3), 7-5’lik setlerle başarısını sergileyerek bu büyük sınavı atlattı..

Marin Cilic, kariyeri boyunca ulaştığı 2. büyük finalinde dördüncü sıraya ulaşmak ve bunun için uğraşmak adına geri döndü. Cilic’in ilk büyük finali olan 2014 yılında ABD Açık’ta şampiyon olmuştu.

Hadi biraz da kutlamasına odaklanalım.

Cilic, tribünün bakışları arasında ikinci Grand Slam finaline yükseldiğinin farkında:

Pazar günü yapılacak Finalde eğer Cilic kazanırsa, 2001’deki Goran Ivanisevic’in ardından Wimbledon’ı kazanan ikinci Hırvat olacak. Böylece aynı zamanda dünya sıralamasında ilk 5’e de yerleşebilecek.

29. Grand Slam finaline çıkacak olan Federer’in inanılmaz derecede zor bir rakip olduğunu da unutmaması gerekiyor; muhteşem bir final bizi bekliyor.

WIMBLEDON TENİS TURNUVASI ERKEKLER FİNALİ HANGİ KANALDA ? WIMBLEDON FİNALİ NE ZAMAN?

Wimbledon tenis turnuvası erkekler finali Eurosport tarafından yayınlanacak ve karşılaşma 16 Temmuz Pazar günü Türkiye saati ile 16.00’da başlayacak.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

1 Yorum - "Marin Cilic, Hayatının Finalini Oynayacak"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback

[…] Avustralya Açık erkekler yarı finalinin ilkinde geçen senenin Wimbledon finalisti Marin Cilic, İngilizleri yarı finale taşıyan Edmund’la karşı karşıya […]