Kvitova Wimbledon İçin Sabırsızlanıyor

Petra Kvitova, Wimbledon’da tekrar bir çıkış yakalayacağını düşünüyor ve Wimbledon’da mücadele etmek için sabırsızlanıyor..

Petra Kvitova, ciddi şekilde yaralandığı bıçaklı saldırıdan sadece 5 ay sonra kortlara Roland Garros’ta çok önemli bir geri dönüş yapmıştı.

Dünya 16 numarası Kvitova’nın bu geri dönüşünü izlemek ilham verici ve duygusaldı. Paris’teki ilk tur maçında Julia Boserup’u eleyen Çek yıldız ikinci turda turnuvaya veda etmişti.

The All England Club, Kvitova’nın kalbinde önemli bir yere sahip. Petra Kvitova, ilk Grand Slam’ini burada 2011’de kazanmış, 2014’te de zafere ulaşmayı başarmıştı.

27 yaşındaki raket kariyerinin en büyük başarılarını elde ettiği yere dönmek için sabırsızlanıyor.

Eski dünya 2 numarası, ‘’Buradaki insanları seviyorum. İngiltere’yi seviyorum. Wimbledon’da çok sakin, evimdeymişim gibi rahat hissediyorum,’’ dedi.

Peki 3 Temmuzda başlayacak turnuvada iki kez şampiyon olmuş Çek raketten beklentilerimiz ne olabilir?

Kadın tenisi son yıllarda hiç olmadığı kadar sürprizlere açık ve belki de favorisiz olsa da Kvitova henüz eski gücüne ve formuna ulaşabilmiş değil. Kvitova bu hafta yaptığı açıklamada sakatlıklarının henüz tam olarak iyileşmediğini ve tam anlamıyla iyileşebilmesinin aylar alabileceğini söyledi.

Şampiyonada nasıl bir performans gösterirse göstersin, tenis severler onu her zaman, her turnuvada kucaklayacaklardır.

Kvitova çim sezonuna Aegon Classic turnuvası ilk turunda Tereza Smitkova’ya karşı 6-2 ve 6-3’lük setlerle aldığı galibiyetle başladı. Bir sonraki turda turnuvaya wild card ile katılan Naomi Brady ile karşılaşacak Kvitova’nın çeyrek finale kalması durumunda potansiyel rakiplerinde biri ise 5 numaralı seri başı Kristina Mladenovic

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir