Kerber’den Elenmeden Önce Röportaj

Kadın tenisinin 1 numarası Angelique Kerber, Avustralya Açık’ta 4. turda elenmeden önce kazandığı maç sonrası özel bir röportaj verdi..

Kerber’in bu röportaj sonrası çıktığı maçta Avustralya Açık’a veda etti. İşte Angelique Kerber’in verdiği o özel röportaj!

Harika bir galibiyetti. Nasıl buluyorsun?

Kerber: Evet, daha iyi bir maçtı doğrusu. İlk sayıdan itibaren kendimi iyi hissediyordum, ancak rakiplerinize karşı bu tip maçlarda oynamanız daima zordur. Çok iyi servis atıyorlar ve siz de birçok topu çevirmelisiniz, iyi hareket etmeli ve bunun için uğraşmalısınız. Ancak performansımdan dolayı mutluyum.

Geçen yılla karşılaştırdığımızda bu seneki performansını nasıl değerlendiriyorsun veya nasıl hissediyorsun?

Kerber: Bunu söylemek zor. Demek istediğim, bu yıl tamamen farklı bir yıl. Bir maç daha oynayacak olmam ve burada dördüncü turda olmak harika. Bir sonraki maça bakıyorum. Bence, şu an bu turnuva için ritmimi bulduğumu düşünüyorum.

Bir Slam’in ilk ve ikinci haftası hakkında çok fazla şey konuşacağız. Senin için, bir tenisçi olarak bu iki ayrı haftayı iki ayrı evre olarak görüyor musun?

Kerber: Aslında öyle düşünmüyorum çünkü ilk haftada ne yapıyorsam hep aynı şeyleri yapmaya çalışıyorum. Tabii ki yani turnuva iki hafta sürüyor, uzun bir süreç. Ancak sonunda da ilk hafta ne yapıyorsam aynı şeyleri yapmaya çalışıyorum fakat tabii şimdi her maç için ayrı ayrı hazırlanmalısınız. Maç yapmadığınız zamanlarda rahatlamalı ve antremanlar yapmalısınız. Ancak ilk hafta ne ise ikinci hafta da aynı benim için.

Şu ana kadar genel olarak ilk haftanı nasıl değerlendiriyorsun?

Kerber: Bence ilk hafta biraz inişli çıkışlıydı. Her maç farklı benim için. Ancak farklı maçlar oynamak gayet iyidir. Yani, sıradaki karşılaşmada göreceğiz.

Bir sonraki rakibin Coco, onu bugün karşılaştığın rakibinden farkı olarak mı yoksa aynı olarak mı görüyorsun?

Kerber: Bence bugünkü gibi biraz benzer bir maç olacaktır ancak tabii, yani Coco zor bir rakip. Bugün iyi oynadı. Kendi maçımdan önce biraz onun maçını izledim. Doğrusu, iyi servis attığını biliyorum. İyi hareket etmeliyim, hazır olmalıyım, topları geri yollamalı ancak agresif de olmalıyım, yani böyle oynayacağım.

İlk haftadaki defansının, atletizminin ikinci haftadaki ilk maçlara ulaşmanda sana yardım ettiğini düşünüyor musun?

Evet, sezon öncesini iyi geçirdim. Fitness’ımla alakalı epey çalıştım. İki ve üç saat kortta kalabiliyor olduğumu görmek güzel. Ancak, benim oyunumda her zaman için bacaklarım önemli.

Bir numara olmanın nasıl bir farkı var? Kendini biraz daha yorgun hissediyor musun böyle?

Kerber: Bilirsiniz ki, yapmam gereken birçok şey var. Program çok zor. Sonucunda, ben hala aynıyım ve geçen sene nasıl oynuyorsam bu sene de öyle olmaya çalışıyorum, öyle oynamaya devam etmeye çalışıyorum.

Peki beklenti duygun, her zaman kazanacağını umuyor musun?

Kerber: Hayır gerçekten. Yani, maç maç bakıyorum her gün her maçı oynamak için hazırım. Önemli olan bu, çünkü iyi tenis oynamanın tek yolunun bu olduğunu düşünüyorum, özellikle bu iki haftada.

Tenisle ilgili haberleri takip etmekten ve tenis izlemekten zevk alıp onunla ilgili yazmayı, okumayı ve konuşmayı sever; bu yüzden Teniscimde!
ersangundogan@teniscimde.com

Sizin yorumunuz nedir?