Kerber, Eastbourne’e Wild Card Aldı

Angelique Kerber, ”Aegon International” turnuvasında oynayabilmesi için verilen Wild Card’ı kabul etti..

Dünya 1 numarası Angelique Kerber, Eastbourne’de önündeki Wimbledon turnuvası için hazırlık yapacak gibi görünüyor.

2012 ve 2014 yıllarında turnuvayı 2. olarak tamamlayan Alman solak Kerber, 25 Haziran’da başlayacak, Birleşik Krallık’dan Johanna Konta ve şampiyonluğunu koruyan Dominika Cibulkova’nın da oynayacağı ve aynı zamanda dünyanın ilk 10 kadın oyuncusunun 7’sinin içerisinde bulunduğu zorlu ve bir o kadar da kaliteli bir turnuvada yarışacak.

Önümüzdeki haftalarda Birmingham’da gerçekleşecek Aegon Classic’de de yarışacak olan Kerber: “Eastbourne, senelerdir severek oynadığım bir turnuva. Kortlar dünya standartlarında ve seyirciler harika. Oraya gidip tekrar o çimlerde oynayacağım için çok heyecanlıyım.” açıklamalarında bulundu.

29 yaşındaki başarılı tenisçi, geçtiğimiz yıl Serena Williams’ın kazandığı Wimbledon turnuvasını 2. olarak bitirmişti. Bu sene 3 Temmuz’da başlayacak Wimbledon’da ise şampiyon olacağı konusunda gayet iddialı.

Erkekler Eastbourne turnuvasında ise bu turnuvada ilk defa oynayacak dünya 15 numarası Fransız Gael Monfils’e de Wild Card verildi.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir