Polonya tenisinin önemli isimlerinden Jerzy Janowicz çok önemli bir sakatlık sonrası tekrar tura geri dönüyor..

Bir dönem dünya 14 numarasına kadar yükselen Jerzy Janowicz, ağır bir sakatlık geçirdi ve 280 numaraya kadar düştü. Ancak asıl önemli olan bu sakatlığının tenis hayatını etkileyip etkilememesi idi.

Doktorlar onun diz sakatlığının çok ciddi olduğunu ve tenis hayatını belki de bitirmek zorunda kalabileceğini söylediler. Bu konu hakkında: ”Doktor belki de daha fazla oynayamayacağımı söyledi diz kapağımla ilgili ciddi sorun yaşıyordum. Ancak ben bunu çözmek için uğraştım ve iki ay sonra tekrar sahalara döndüm. Maalesef tekrar aynı dizimden problem yaşadım.” diyor.

26 yaşındaki tenisçi 2016’da çok az turnuvaya katılabilmişti. Amerika Açık tenis turnuvasında Novak Djokovic karşısındaki mücadelesi ise ciddi anlamda kaliteli bir tenis oyunu ortaya koyduğunu gösteriyordu. Maç boyunca Djokovic‘ten bir de set alabilmişti.

2017’nin ilk haftasında tenise tekrar dönen Jerzy, Auckland ATP tenis turnuvasının eleme mücadelerinin ikinci turunda elenmekten kurtulamamıştı.

”Tekrar tenis oynamak gerçekten güzel. Ancak asıl beni iyi hissettirecek şey maç kazanmaya tekrar başlamak.” diyor eski dünya 14 numarası.

Teniscim'e kaydolun!

Tenisten son haberler gelen kutunuzda olacak!

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!