Indian Wells’te Favoriler Kimler?

Indian Wells’te oynanacak BNP Paribas Open muhteşem bir heyecana sahne olacak. Erkek ve kadın tenisinin en iyileri şampiyon olmak için yarışacak. Peki favoriler kimler? 

BNP Paribas Open erkek tenisinde ATP 1000 serisi, kadın tenisinde ise WTA Özel Etkinlik olarak adlandırılıyor. Bu şu anlama geliyor: Bu turnuva, Grand Slamler dışında kalan en yüksek ödüllü ve en çok puan getirecek turnuvalardan biri.

SERENA MI DİĞER TENİSÇİLER Mİ?

Kadın tenisinde Serena Williams’ın tartışılmaz egemenliği devam ediyor ancak onun tahtını hala arkadan gelecek önemli isimler sarsmaya çalışıyor.

Bunların başında ise Angelique Kerber, Karolina Pliskova ve Simona Halep geliyor. Eski dünya 1 numarası Angelique Kerber, Avustralya Açık’ta kötü bir şekilde elenerek dünya 1 numarasını tekrar Serena Williams’a kaptırmıştı. O da diğer bütün kadın tenisçiler gibi Serena Williams’ı yenmek için en yüksek seviyeye çıkmak zorunda.

ERKEK TENİSİNDE KIYASIYA MÜCADELE

Erkek tenisinde ise birbirinden önemli favoriler var denebilir. Önceki senelerde olduğu gibi tek bir kişinin bütün turnuvaları domine etmesi çok zor gözüküyor çünkü bütün oyuncular artık çok yüksek seviyelerde tenis oynuyor.

Bu senenin şu ana kadarki en büyük turnuvası olan Avustralya Açık’ı kazanan Roger Federer bu büyük turnuvada da şampiyonluğu göğüslemek istiyor. Ancak şu anki dünya 1 numarası Andy Murray ve 2 numara Novak Djokovic hırslanmış ve daha da güçlenmiş durumdalar.

Erkek tenisinde birçok sürprize açık olan bir turnuva bizi bekliyor. Bu turnuvanın bir diğer özelliği ise toplam dağıtılacak ödüllerin 6-7 milyon dolar seviyelerinde olması. Bir Grand Slam dışında dağıtılan en büyük para ödüllerinden biri olan bu turnuvada tenisçiler üst tura çıktığında bile küçük turnuvalara göre ciddi rakamlar kazanıyor bu da rekabeti daha da arttıran bir özellik.

Bu turnuvayı erkek ve kadın tenisinde kim domine edecek bilinmez ama 9-19 mart tarihleri arasında bizi muhteşem bir turnuvanın beklediği bir gerçek..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?