Henman: Murray Hazır Olmalı

Tim Henman, Murray’nin bu sene yaşadığı sakatlık problemlerinin etkilerini ortadan tamamen kaldırıp Amerika Açık’a tam formda katılması gerektiğini söyledi..

Dünya 1 numarası Murray için 2017 çok da iyi geçmiyor. Avustralya Açık’ta dördüncü tura ulaşabilen Britanyalı raket Fransa Açık’ta yarı final ve Wimbledon’da çeyrek final oynamayı başarmıştı.

Murray önümüzdeki haftalarda zirvedeki yerini kaybedebilir. Amerika Açık’ta final göremezse, Andy Murray 2009’dan beri ilk defa bir sezonda Grand Slam finaline çıkamamış olacak.

Murray’nin sağlıklı ve fit durumda olması gerektiğini söyleyen Henman sözlerine şunları ekledi:

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””]‘’Standart çok yükseldi bu yüzden yüzde yüz sağlıklı olamadığı müddetçe rakipleriyle mücadele edebilmesi zor gözüküyor. Murray’nin yaz takivimini ve Amerika Açık’ta neler yapacağını izlemek ilgi çekici olacak. Ancak inanıyorum ki formunu tekrar kazanacak ve en büyük kupaları almak için çalışacaktır.’’[/box]

Federer’in verdiği uzun aradan çok formda dönmesi ve yaşadığı başarılar sonrasında tenis dünyasında bu tür araların olumlu etkileri konuşulmaya başlandı ancak Tim Henman’a göre zorunlu olmadıkça bu tür aralar verilmemeli.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]‘’Federer bu arayı verdi çünkü dizinden bir operasyon geçirmişti ve dizi iyi durumda değildi. Günün sonunda önemli olan sağlıktır ve başta da söylediğim gibi tamamen hazır olmadığınız durumda zirve mücadelesi yapamazsınız. Murray’nin kalçasından problemleri var ve biliyorum ki ekibi bu sakatlığı ve etkilerini en aza indirgemek için çok çalışıyor. Umuyorum ki en yakın zamanda dönecektir.’’[/box]

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir