”Hafife Almayı İstemeyeceğiniz Biri”

Mark Petchey, Andy Murray hakkında: “O, hafife almayı istemeyeceğiniz biri.” dedi ve Murray de bu cuma Fabio Fognini’yi yıkıp geçmek istediğini söyledi..

Murray, Cuma günü bol güneş alan Wimbledon’da Fognini’ye karşı önemli bir maç için hazırlanırken Dustin Brown’un cesaretli ama bir o kadar alışılmadık ve ciddi olmayan meydan okumasını farkedemedi.

Wimbledon’da Alexander Bublik maçı önemli bir maçtı ve Murray onu rahatça atlattı. Ardından Dustin Brown ile birlikte ikinci tura çıktı ve Brown’ı kolayca dışarı itti. Murray 28. sıradaki Fognini ile ise üçüncü turda karşı karşıya gelecek.

Sky Sports tenis analisti Petche, dünya bir numarası İngiliz’in daha mayıs ayında Rome Masters’taki ikinci turda kazanarak onu yenilgiye uğratan İtalyan’a karşı dikkatli olması gerektiğine inanıyor.

Murray’ye göre intikam alınacak bir konu, Petchey’ye göre bu her zaman tehlikeli bir duygu fakat o Centre Court’ta hayranlarının önünde orayı yakıp geçmek istiyor.

Murray, Wimbledon’da son 32’ye doğru yola çıkmak için Dustin Brown’a karşı hakim bir oyun sürerek 3. tura yükselmişti.

Mark Petchey, Wimbledon’da yaşanan ve olacaklar hakkında düşüncelerini bu şekilde belli ederek Murray’in iyi bir tenisçi olduğunu dile getirdi.

Murray’nin bundan sonraki maçlarında bulunduğu konumu koruyacağı umuluyor..

Alanı uluslararası ilişkiler olan Beyza, alanında yazdığı makalelerin yanı sıra tenisle ilgili makale yazmaktan da keyif alıyor.
beyzadurmaz@teniscimde.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir