Patlamış Mısırlarınızı Hazırlayın: Monfils&Brown

Pazartesi günü gerçekleşecek olan Fransa Açık ilk turunda Gael Monfils ile Dustin Brown karşı karşıya gelecek ve iki eğlenceli adamı izleme fırsatı bulacağız..

Oyunda en atletik ve yetenekli oyuncuları düşündüğünüzde aklınıza hemen Monfils ve Brown gelecektir. Her nasılsa onlar daha önce birbirleriyle karşı karşıya gelmediler ve hiçbiri Grand Slam kazanmadı. (Monfils, yarı finale iki kere ulaştı, Brown, üçüncü round’a iki kez ulaştı.) Onlar sergilenecek derece de becerilere sahipler.

Eğer onlar Paris Sports Center’da Top 10’ a sahne olurlarsa sakın şaşırmayın!

Eski dünya bir numarası Lleyton Hewitt, Brown’ın Wimbledon’da kaybetmesinden sonra: “Bu şekilde oynamaya devam edeceğini biliyordum.” dedi ve devam etti: “Ama bundan sonra ne olacağını bilmiyorsun bu zor.”

Bu öngörülemezlik bir oyuncunun Brown gibi eğlenceli hale gelmesine neden oldu. Brown yıllar boyunca Wimbledon’da muhteşem vuruşlara sahipti. Bunun listesine bir göz atın. Viktor Troicki’nin servisinde drop-shot yaparak dönen topu filenin filenin arkasına sekip kendi sahasına gelmesini sağlamıştı.

Brown maçtan sonra: “O güzel bir falsolu vuruş yaptı.” devam ederek: “Drop-shot yapmak istedim yaptım ve tekrar geri döndü. Herkes gülümsedi, bu güzel bir şey.”

Roland Garros’ta rakibi, Monfils’in 15. Sette favorisinin yanında olması o kadar da farklı değil. Sıralama da 6. Numaraya yükselen Fransız, o aralarda Show yapmayı umursamıyordu. (sadece 3 yıl önceki Fransız Açık’ta ne yaptığına bir göz atın!)

Monfils pozisyondan sonra: “Şey biliyorsun, bu vuruş hakkında takımım ile konuştum ve onlara eğer isteseydim o topu yakalayabileceğimi söyledim. Çünkü bunun biraz sahte olduğunu söyleyebilirim, dengemi kaybettim ve topu almak için harekete geçtim. Ama biliyorsun bu iyi değildi… 10’da 5 oldu ama daha iyisi olabilirdi.”

Sonuç ne olursa olsun kazanan açık bir şekilde belli; izleyen herkes!

Alanı uluslararası ilişkiler olan Beyza, alanında yazdığı makalelerin yanı sıra tenisle ilgili makale yazmaktan da keyif alıyor.
beyzadurmaz@teniscimde.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir