Fenerbahçeli Futbolcu Soldado, Otizm Farkındalığı İçin Korta Çıktı

Fenerbahçeli futbolcu Soldado

Fenerbahçeli futbolcu Soldado, Otizm farkındalığı haftası kapsamında bir basın toplantısı düzenleyip otizmli tenisçi ile gösteri maçı yaptı. 

Büyük Kulüp‘te basın toplantısı düzenledikten sonra Türkiye’nin ilk lisanslı ve otizmli tenisçisi Burak Erdoğan ile korta çıkan Soldado, bir gösteri maçı yaptı.

Fenerbahçeli futbolcu Soldado: “Hiçbir sınırımız yok!”

Soldado, maç öncesi açıklamalarında hem otizm farkındalığı hakkında hem de esprili bir dille tenis hakkında konuştu:

Bu önemli günün farkındayım. Çok çalışacak lisans alacak düzeye gelmiş bir arkadaşımız var. Onun çabasını görmek bizim için mutluluk verici. Bazı acılar tek başına kaldırılmıyor. Buraya gelerek bilinci artırmak istiyorum. Hayatta kesinlikle hiçbir sınır yok. Bu yönde hayatımızı sürdürmemiz lazım. Hiçbir sınırımız yok, her şeyi başarabiliriz. Hayatımda birçok önemli maç oynadım ama beni en çok geren maç birazdan başlayacak.

İlk lisanslı otizmli tenisçi Burak Erdoğan ise “En büyük Fenerbahçe” diyerek taraftarı olduğu takıma destek verdi.

Burak Erdoğan’ın antrenörü Bener Erkorur şu ifadele kullandı:

Türkiye’de 10 kişiden 8’i otizmi bilmiyor. Burak’la 2000 yılında hikayemiz başladı ve kurduğumuz hayale aşık olduk. O da Burak’ın tenis oynamasıydı. Türkiye’nin otizmli ilk lisanslı tenisçisi. Turnuvalara katılarak otizmi temsil ediyor. Türkiye’de 800 bin üzerindeki otizmliye de umut oluyor. Fenerbahçe Kulübü’ne ve Soldado’ya çok teşekkür ederiz. Belki bu organizasyon sayesinde yüzlerce otizmli çocuk tenis oynayacak ve hayata katılacak.

Soldado ve Burak Erdoğan maçtan sonra bir hatıra fotoğrafı da çektirdi. Biz de Fenerbahçeli futbolcuyu böylesine önemli bir konu için elini taşın altına koyduğundan dolayı kutluyoruz. Burak Erdoğan dostumuza da başarılar diliyoruz.

Böyle organizasyonlar sizce yeterli düzeyde mi? Yorumlar bölümünde bize belirtin!

İçerik Hakkındaki Yorumlar

avatar
  Abonelik  
Bildir