Federer vs Nadal: Kim Bir Numara Olacak?

ATP Dünya Turu’nda iki efsane isim 1 numara olmak için en büyük adaylar. Federer mi yoksa Nadal mı 1 numara olacak büyük merak konusu olmaya devam ediyor..

Nadal Murray’den sadece 285 puan geride ancak yıl sonunda zirvedeki Federer olabilir.

Andy Murray, 38 hafta 1. sırada kaldı hemen hemen bütün turnuvaları kazanamaz ise İskoç oyuncu Amerika Açık sonunda sırayı kaybedecek.

4. sıradaki Novak Djokovic büyük ihtimalle New York’da oynamayacak bu sırada 5. sıradaki Stan Wawrinka ise Amerika Açık için mücadele edecek.

Bu sezon erkekler turnuvası Roger Federer ve Rafael Nadal etrafında döndü. Amerika Açık’ta 1. sıra için mücadele edecek olan oyunculardan bir tanesinin yıl sonunda bu başarıyı elde edecekleri kesin gibi.

Şimdilik avantaj Nadal’da. Federer ara vermişken Nadal Monte Carlo, Barcelona, Madrid ve Roland Garros’dan 4500 puan topladı. Federer ise Avustralya Açık’tan sonra Wimbledon’ı da kazandı ve yarışın en büyük favorilerinden olduğunu gösterdi. Bu yıl Avusturalya Açık dahil İsviçre’deki üç mağlubiyetine karşılık Nadal(7465), Murray’yi(7750) 285 puanla takip ediyor Federer’in(6545) ise 920 puan önünde.

Nadal 1. sırayı o kadar çabuk elde etmek istiyor ki Hamburg’a bile gidebilirdi. Sadece finali oynamak bile Murray’i geçmesine ve Federer ile arayı açması için yeterli olacaktı. Bunun yerine Amerika Açık Turnuvası Nadal’a birkaç hafta daha kazanma şansı verebilir.

Federer dinlemiş bacakları sayesinde hala yıl sonu favorisi. Eğer Montreal ve Cincinnati’de Murray ve Nadal erken elenirse Federer Ağustos’un 21’i itibariyle 1. sırayı kazanabilir.

2017 Federer ve Nadal için güzel bir yıldı ve belki de Amerika Açık’ta tekrar karşı karşıya gelebilirler. Eğer böyle bir durum olursa 1. sıra için oldukça etkileyici bir faktör olacaktır.

Bu sırada Asya ve kapalı kort antrenmanları da Federer’e katkıda bulunacaktır.

“Bence Nadal ile benim aramda üç ya da dörtlü bir yarışma veya ikili bir yarışma olacak.” dedi FedExpress. “Umarım Rafa değil ben olurum çünkü tekrar 1 numara olmak benim için çok önemli.” diyen Federer açıkça 36 yaşında 1 numara olmak istediğini belirtti..

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir