Federer: ”Nadal’ı O Gün Yenemezdim”

Roger Federer, Rafael Nadal’ın Fransa Açık zaferini övdü ve eğer orada ben olsam ben de onu yenemezdim dedi..

“Ben Nadal’ı Pazar günü bu koşullarda yenemezdim.” dedi Federer basın toplantısında, Stuttgart’da. “Daha önce de toprak sezonunu kasıp kavuracak demiştim.”

Federer, Nadal’ı bu sezon üç kere mağlup etti ama toprak zemin sezonunu pas geçmeyi tercih etti. Federer, 5 maçtır Fransa Açık’ta İspanyol oyuncuya karşı bir zafer kazanamamıştı. Nadal toprak zeminde çok iyi bir tenis oyunu çıkararak finalde Stan Wawrinka’yı yenerek 10.kez Fransa Açık şampiyonu oldu.

“Bu onun için önemli bir hedefti her ne kadar Wimbledon’a çok büyük bir özgüvenle gelecek olsa da hedefini elde ettiğini görmek güzel.” dedi Federer gülerek.

Federer hayır için yaptığı iki maç öncesinde kısa bir ara vermişti. Şu birkaç haftadır çalışmalarına tekrar başladı.

“Dürüst olmak gerekirse verdiğim ara süresince tenisi çok az takip ettim. Sadece skorlara bakıyordum. Stan’ı biraz izledim ve tabi ki final için ona üzüldüm.”dedi Federer.

18 kez Grand Slam şampiyonu olan Federer, verdiği aradan sonra tenise dönmeye çok hevesli olduğunu belirtti.

“Ara verdiğinizde fiziksel olarak yenileniyorsunuz ve mental olarak da rahatlıyorsunuz. Şimdi tamamen hazırım ve sakatlıklarım da geçti. Antrenmanlarım sırasında iyi bir partnerim vardı ve fiziksel bir sorun yaşamadım.”dedi.

Federer çim sezonuna ise bu hafta başlayan Stuttgart Open(Mercedes Cup) ile başlıyor..

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir