Federer Karar Vermeli

Tenisin önemli simalarından biri olan Fabrizio Santoro, 2017’de muhteşem bir çıkış gerçekleştiren Roger Federer hakkında önemli açıklamalarda bulundu..

Federer, Miami ve Indian Wells’de Masters 1000 serisi turnuvalarını almadan önce Avusturalya Açık’ta 18.kez Grand Slam kazanarak rekor kırdı.

Federer bu yazki başka bir Wimbledon şampiyonluğu için antrenmanları öncesinde toprak zeminde oynamayı çok fazla tercih etmedi.

Fakat eski Fransız yıldız Santoro, birçok ATP rekoru kırmış ama hiç Grand Slam kazanamamış: “Eğer Federer bu yıl 1 numara olmayı hedefliyor ise en kısa zamanda bir karar vermeli.” diyor.

Santoro Sky Sports ile olan röportajında: “Bu yılın sonunda 1 numara olma şansı elde edebileceğini biliyor ve bunun için iki amacı var: Wimbledon ve Amerika Açık.” dedi.

“Eğer ikinci bir Grand Slam kazanabilirse o zaman 1 numara olmaya çok yaklaşacak. Fransa Açık onun hedeflerinden biri değil, burası kesin ve bildiğimiz üzere yaşı neredeyse 36 bu yüzden toprak zeminde oynamak her ne kadar oyunu agresifleşse de oldukça rekabetli olacaktır. Belki gelecek ay Novak Djokovic ve Andy Murray Paris’te mükemmel bir performans sergileyemeyecekler ama Wimbledon ya da Amerika Açık’ta üstün bir oyun oynayabilirler. Bu yüzden Federer koçu, eşi ve takımının kalanı ile Fransa Açık’ta oynama ya da oynamama kararını düşünüyor.”

Sizin yorumunuz nedir?