Pazartesi , Ağustos 21 2017
Ana Sayfa / Tenis Magazin / Federer Fransa Açık’ta Yok; Tepki Çok!

Federer Fransa Açık’ta Yok; Tepki Çok!

Roger Federer, toprak sezonunu es geçerek çim ve sert kort sezonuna odaklanacağını ve bundan dolayı Roland Garros(Fransa Açık)’ta yer almayacağını açıkladı ve iyili kötülü tepki topladı..

Tenis tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olan belki de en iyisi olan Roger Federer’in neden sezona muhteşem başlayıp hiçbir turnuvada oynamadığını incelemiştik.

Ardından Roger Federer, dün bir açıklamayla Fransa Açık’tan da çekildiğini açıkladı ve birçok takipçisini üzecek bir karar verdi. Ancak bunun onun için ne denli zor olduğunu (35 yaşında ve 18 Grand Slam kazanmış bir adam) bilmemiz çok da zor değil.

Kendi sitesinden yaptığı açıklamada Fransa’daki destekçilerine teşekkür eden ve onları sevdiğin söyleyen Majesteleri, vücudunun dinlenmeye ihtiyacı olduğunu, çim ve sert kort sezonlarında tam hazırlıklı olarak olmak istediğini söyledi.

Açıklamasının ardından iyili kötülü birçok yorumla karşılaşan Roger Federer’e takipçileri, bunun çok akıllıca bir seçim olduğu ve kalan iki Grand Slam ile Fransa Açık’ın boşluğunu kapatabileceğini söylediler.

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!

Latest posts by Editör (Hepsini Görün)

Ayrıca Bakın

Tenis Hakkında 15 İlginç Bilgi

Pazar günü klasiği haline gelen tenis listeleri serimize ''Tenis Hakkında 15 İlginç Bilgi'' yazımızla devam ediyoruz..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz