Federer 8. Kez Wimbledon’ı İstiyor

Roger Federer, Wimbledon’da 8. kez şampiyon olarak başarılarına başarı katmak istiyor..

Belki yaşı yüzünden belki sırtından veya dizinden dolayı 4,5 sezon Grand Slam kazanamayarak kurak bir vakit geçirdi Federer.

Şimdi ise 36 yaşına girmek üzere ve 70. Grand Slam turnuvasını oynayarak bir rekor kıracak. Pazartesi günü Wimbledon başlıyor ve Federer eski popülaritesine kavuştu. Şu sırada “All England Club”da eşi benzeri görülmemiş 8. erkekler şampiyonluğuna hazırlanıyor.

“Roger gibi bir oyuncu, oynadığı sürece, Grand Slam’ı kazanmak için şansı olacak.” dedi Stan Wawrinka.

“Hepimiz oyuncuları biliyoruz, onları sahada izledik ve antrenman yaparken gördük.”dedi Wawrinka, Federer ile iyi arkadaşlar; Davis Cup, Olymic Gold’da çiftlerde takımdılar. “Tabii ki sakatlıkları sebebiyle performansının düştüğü bazı yıllar oldu ve kötü sonuçlar aldı. Ama bu da uzun kariyerin bir parçası.”

1 yıl önce Wimbledon’da merkez kortta yarı finalin 5. setinde ameliyatlı sol dizi yüzünden kaybetti.

“Sonbahar beni gerçekten korkuttu.” dedi Federer cumartesi günü.

Daha sonra doktorlarıyla durumu tartışan Federer, bir ya da iki ay ara vermesi gerektiğine karar vermiş. Doktorlar tam iyileşmesi için en az dört ay ara vermesi gerektiğini söylemişler. Bu da Olympics’e, Amerika Açık’a ve 2016’daki bütün diğer maçlara veda demekti.

Federer bu nedenle bazı turnuvuları pas geçmek durumunda kaldı; buna Fransa Açık dahil.

“Paris’te oynamaya hazırdım ancak oraya gitmek için hazır olduğumu hissetmedim.”dedi.

Federer kendisine en iyi kortlarda, çim ve sert zeminde şans vermeyi istediğini açıkladı.

“Hepimiz aynı şekilde hissediyoruz, kendimi kurtarmalı ve sezonun kalanında dinlenmeliydim. Sadece çim zemin için değil onun da ötesine bakmalıydım. Amerika yazına kadarki bütün zamanı düşündüm.” dedi.

Fransa Açık hakkında ise “Üzüldüm ama bunun için pişman değilim.”dedi. Son olarak gelecek oyunlar için Federer’in yorumu ise şöyle idi:

“Rakibime merhametli davranmayı istemiyorum. Kontrolü ele alıp agresif oynamak istiyorum. Bunun için ayaklarım ve zihnim hızlı olmalı. O yüzden yeterince dinlenmeliyim ki yaratıcı bir tenis oynayabileyim.”

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir