Pazartesi , Ekim 23 2017
Ana Sayfa / Tenis Magazin / Federer 6 Sene Sonra Montreal’de

Federer 6 Sene Sonra Montreal’de

Ulusal İsviçre gününde, Roger Federer, Rogers Cup için oynamak üzere Kanada’ya geleceğini açıkladı..

Federer: “Orada uzun yıllar boyunca oynama şansım olmadığı için Montreal’e geleceğimden dolayı mutluyum.” dedi ve devam ederek: “Bu 2017 sezonu oldukça heyecan verici ve korta dönmek için gerçekten sabırsızlanıyorum.”

2011’den beri Federer’in, Kanada’da yalnızca bir kez oynadığı düşünüldüğünde bu şaşırtıcı bir hareket. Federer en son Montreal’de oynadığında, fanları 30. doğum günü için ellerinde iyi dileklerini belirten pankartlar tutuyorlardı.

İsviçreli, adını taşıyan bir Cup’ta (Rogers Cup) 31-9’luk bir sonuç ile rekor sahibi olarak 2004 ve 2006 yıllarında şampiyonluk kazandı.

Rogers Cup ve Cincinnati’yi takiben Federer, Amerika Açık için sağlıklı olmasını umuyor. Bu kariyerindeki üçüncü şampiyonluğu yaratmak için bir şans olabilir. Federer, en son Amerika Açık’ı 2008 yılında kazandı.

Federer, 1. sıralamayı takip edecek. O, Andy Murray ve Rafael Nadal’ı izliyor fakat güçlü bir çift turnuva takvimiyle Federer, 21 ağustos gibi kısa bir zamanda yüksek bir sıralamaya yerleştirebilir.

İçeriğimizi paylaşın..

Ayrıca Bakın

Federer & Nadal Yarışı Alevleniyor

Roger Federer ve Rafael Nadal arasındaki yılı dünya 1 numarası olarak kapatma mücadelesi Londra’daki ATP World Tours finallerine taşınabilir..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz