Eugenie Bouchard Kalitesine Geri Dönüyor

Istanbul Open’ın ilk turunda çok kötü bir şekilde elenen Eugenie Bouchard, Madrid Open’da fırtına gibi eserek çeyrek finale yükseldi..

Belki de kadın tenisinin yeni Sharapova’sı olacak denirken büyük bir düşüş yaşayıp 60 numaraya kadar düşen Genie Bouchard, Istanbul’da Koza Wos elçisi olmasıyla gündeme gelmişti.

Ayrıca kendisine Istanbul’da basın toplantısında sorduğumuz hedefinin ne olduğu sorusuna: ”Hedefim her zaman bir Grand Slam kazanmak olmuştur. Ancak şu an öncelikle ilk 50’ye girmeliyim. Ardından sene sonuna kadar ilk 20’de kendime yer bulmak istiyorum. Öncelikli hedeflerim bunlar.” şeklinde cevap vermişti.

Madrid Open’da önce ilk turda dünya 44 numarası Alize Cornet’yi 2-1, daha sonra 2. turda kadın tenisinin unutulmaz ve sansasyonel ismi Maria Sharapova’yı 2-1 ve son olarak da dünya 2 numarası Angelique Kerber ile olan maçta öndeyken Kerber’in sakatlığı dolayısıyla çekilmesiyle onu yenerek bu büyük turnuvada çeyrek finale yükseldi.

Bouchard, bir sonraki turda dünya 9 numarası Svetlana Kuznetsova ile bu akşam Türkiye saati ile 22.30’da başlayacak ve ülkemizde Bein Sports tarafından canlı olarak yayınlanacak.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?