En Zor Wimbledon Bizi Bekliyor

Son 14 yılın en zor Wimbledon tenis turnuvası, önümüzdeki hafta karşımıza çıkabilecek durumda..

14 yıldır Wimbledon tenis turnuvasını kazanan sadece 4 isim var ve bu seneki kuralarında çeyrek finallerde çok ciddi rakiplere karşı mücadele edebilirler.

Wimbledon çeyrek finallerinde Roger Federer, Milos Raonic ile Murray, Wawrinka ile ve Dominic Thiem, Novak Djokovic ile karşılaşabilir.

Oyuncuların açılış karşılaşmaları ise tabii ki seri başı olmalarının verdiği kura avantajı ile nispeten daha güçsüz rakipler.

Djokovic ilk turda Martin Klizan ile karşı karşıya geliyor. Bilindik isimler ilk turlarda karşı karşıya gelebiliyor çünkü bir Grand Slam’de ana tabloda yer almak bile maddi anlamda ciddi bir miktara sahip.

Federer ise Alexandr Dolpogolov karşısına çıkıyor ve bu da bilindik bir isimle yapılacak bir karşılaşma anlamına geliyor. Geçen hafta Halle’de 9. kez şampiyon olan Federer, bu sene ilk Grand Slam olan Avustralya Açık’ı kazanmıştı. 

Rafael Nadal ilk turda John Millman ile, Murray ise şanslı kaybeden olan Alexander Bublik ile karşı karşıya gelecek.

WIMBLEDON HANGİ KANALDA?

Wimbledon, bu sene Eurosport tarafından yayınlanacak maçlar ile evinize misafir olacak. Ayrıca Teniscim olarak turnuva boyunca her gün Wimbledon sonuçlarını ve Wimbledon programlarını size sunacağız.

Yapacağımız canlı anlatımları da kaçırmamak için abone listemize kaydolun!

Listemize kaydolun!

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir